Aptos Labs, değerlemeyi ikiye katlayarak 150 milyon dolar artırdı

Katman 1 blok zinciri geliştiricisi Aptos Labs, Web3 alanındaki hedeflerini ilerletmek için 150 milyon dolarlık bir finansman turunu kapattı ve risk sermayesinin kripto odaklı yeni başlayanlara yönelik iştahını daha da altını çizdi.

Finansman turu, Andreessen Horowitz, Apollo, Franklin Templeton ve Circle Ventures’ın ek katılımıyla girişim stüdyoları FTX Ventures ve Jump Crypto tarafınca ortaklaşa yönetildi. Bloomberg’e gore, finansman turu, girişimin Mart ayı itibariyle 1 milyar doları aşan değerlemesini iki katından fazla artırdı.

Aptos, eski Meta çalışanları Mo Shaikh ve Avery Ching tarafınca başlatıldı. Kurucular ek olarak Mark Zuckerberg’in başarısız Diem projesini ilerletmede rol aldı. Cointelegraph’ın bildirdiği şeklinde, Diem Derneği ve yan kuruluşları, Meta’nın projenin fikri mülkiyetini ve öteki varlıklarını satmak için harekete geçmesiyle bu senenin Şubat ayında operasyonlarını sonlandırdı.

Bir bakışta, 2. çeyrekte 14.67 milyar dolarlık yatırım 1. çeyrekte meydana getirilen 14.66 dolarlık yatırımdan büyük bir değişim değil fakat gerçekte #Web3 ve #Metaverse yatırımları #DeFi’yi devraldı.

Resmin tamamını görmek için #ResearchTerminal’i ziyaret edin: https://t.co/JQpGeVmpRM@Cointelegraph pic.twitter.com/S41fhAG70y

— Cointelegraph Research (@CointelegraphCS) 18 Temmuz 2022

Bloomberg’in bildirdiği şeklinde, Aptos’un blok zinciri, Diem’in, işlemleri daha ucuz ve daha verimli hale getirmiş olduğu bildirilen Move adlı programlama dilini kullanıyor. Diem’in küllerinden ortaya çıkacak bir başka blockchain projesi olan Mysten Labs, Move programlama dilini de kullanıyor. Mysten Labs, Aralık 2021’de 36 milyon dolarlık bir finansman turunu kapattı.

İlgili: VC Geçen Hafta: ‘Web5,’ Metaverse sporları ve Bitcoin para kazanma girişimleri vızıltı yaratıyor

Sözde kripto kışı yaklaşıyor olsa da, risk sermayesi blok zinciri ve kripto endüstrilerinde stratejik yatırımlar halletmeye devam ediyor. Cointelegraph Research’e gore, girişim, ikinci çeyrekte sektöre 14,67 milyar dolar yatırım yapmış oldu ve temelde ilk çeyrek taahhütlerini karşıladı. Blockchain destekli netin bir sonraki yinelemesini tanımlayan geniş bir kavram olan Web3, en oldukça ilgiyi çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir