Argo Blockchain, borcunu Galaxy Digital’e ödemek için BTC’yi paraya çevirmeye devam ediyor

Kripto para madencilik şirketi Argo Blockchain, Michael Novogratz’ın kripto yatırım şirketi Galaxy Digital’e olan borcunu azaltmak için Bitcoin (BTC) varlıklarını satmaya devam ediyor.

Argo, Cuma günü yapmış olduğu açıklamada, Galaxy Digital ile BTC destekli bir kredi anlaşması kapsamındaki yükümlülükleri azaltmak için Temmuz ayında 887 Bitcoin daha sattı.

Averaj BTC fiyatı 22.670$ olan satışlar, 2022’nin ikinci çeyreğinde 50 milyon$’lık maksimum ödenmemiş kredi bakiyesinin mühim bir bölümünü oluşturan 20.1 milyon$ olarak gerçekleşti. 31 Temmuz 2022 itibariyle Argo, Duyuruya bakılırsa BTC destekli kredi.

Son olarak satış, Argo’nun Haziran 2022’de 15,6 milyon dolara 637 BTC daha satmasından kısa bir süre sonrasında geldi. Şirket, 30 Haziran sonunda Argo’nun krediyle ilgili 22 milyon dolarlık ödenmemiş bakiyesi bulunduğunu bildirdi.

Son birkaç ayda Bitcoin’ini etken olarak nakde çevirmesine karşın, Argo hala kayda kıymet bir Bitcoin zulasına haiz. 31 Temmuz 2022 itibariyle Argo, 227’si BTC eşdeğerleriyle temsil edilen toplam 1.295 BTC’ye sahipti.

Son olarak operasyonel güncellemede Argo, firmanın Temmuz ayında madencilik hacimlerini mühim seviyede artırdığını da belirtti. Temmuz ayı süresince Argo, önceki aydaki 179 BTC’ye kıyasla 219 BTC yada BTC eşdeğeri çıkardı. Ay süresince günlük döviz kurları ve kripto para fiyatlarına bakılırsa, Temmuz ayında madencilik geliri 4,73 milyon dolar, Haziran ayındaki gelir ise 4,35 milyon dolar olarak gerçekleşti.

İlgili: Riot Blockchain’in Bitcoin madenciliği üretkenliği, üstün dereceli Teksas sıcaklığının ortasında YOY %28 düştü

Kripto para madenciliğine odaklanan Argo blockchain şirketi, Nasdaq ve Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören halka açık bir şirkettir. Argo, Bitfarms, Core Scientific ve Riot Blockchain şeklinde firmalar da dahil olmak suretiyle 2022 ayı piyasasının ortasında kendi madenciliğini yapmış olduğu bitcoinleri satmayı seçen birçok kripto madenciliği şirketinden biridir.

Buna karşılık, Marathon, Hut 8 ve Hive Blockchain Technologies şeklinde kripto madenciliği firmaları, aşırı piyasa koşullarına karşın uzun süredir devam eden bir HODL stratejisine bağlı kalmayı tercih ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir