Arjantin Vergi Dairesi, Dijital Bir Hesaptan Fonlara El Koymak İçin Mühim Bir Davayı Kazanmıştır – Düzenleme Bitcoin Haberleri

Arjantin Vergi Dairesi (AFIP), dijital bir hesaptan vergi mükelleflerinin fonlarına el koymak için zamanı bir dava kazanmıştır. Mar del Plata Federal Odası’nda meydana getirilen bir temyizde kazanılan dava, bu türden daha çok ele geçirmeye niçin olabilir ve kuruluşun daha katı politikasının bir parçası olarak kripto para birimleri içerebilir.

Arjantin Vergi Dairesi Dijital Hesaptan Fonlara El Koyacak

Dünyanın dört bir tarafındaki düzenleyicilerin gözleri fintech ve kripto şirketlerine ve operasyonlarına çevrildi. Arjantin Vergi Dairesi (AFIP) kısa sürede bölgede mühim bir davayı kazanarak ülkedeki dijital bir hesaptan vergiyle ilgili borçları ödemek için para toplamasına izin verdi. Ilkin bir yargıç tarafınca reddedilen ve ondan sonra Mar del Plata Federal Dairesi’ndeki bir temyizde kabul edilen talep, bu türden birçok el koymanın ilki olabilir.

Kurum, devlete borçlu olduğu fonların tamamına, faiz ve işlem ücretleri için %15 daha çok ilave ederek el koyabilecek. Oda, dijital Mercado Pago hesabında tutulan bu ve gelecekteki fonları hesap sahibinin mirasının bir parçası olarak görmemek için herhangi bir niçin görmediğini belirtiyor.

Ek olarak, emirde, “dijital hesapların kullanımı kanalıyla ekonomik ve finansal aktivitenin artması, kanunun mevcut koşullara gore yorumlanması ihtiyacını bununla beraber getirdiğini” ve bu teknolojilerin mükellefler için bir kaçış aracı olamayacağını beyan ediyor.

Kurum, bu tür cüzdanları Şubat ayında el konulabilecek varlık listesine ekledi.


Kripto para birimine de el konulabilir

Analistlerin gözünde, dijital hesaplara uygulanan aynı kriterler kripto para birimine el koymak için kullanılabilir. Kripto ve fintech uzman avukatı Eugenio Bruno, Iproup’a kripto para birimi varlıklarının hesap birimlerinin ve kıymet depolarının işlevlerini yerine getirdiğini ve ek olarak ödeme yapmak için kullanılabileceğini söylemiş oldu.

Bu sayede paraya benzer kabiliyetleri sebebiyle haczedilebilirler. Bununla beraber, bu varlıkların yönetimi, hususi anahtarlarına haiz olmalarıyla belirlenir ve o vakit nihai bir ele geçirmenin gerçekleştirilmesi zor olabilir.

Bruno şöyleki diyor:


Kripto varlıkların borsalar vesilesiyle tutulduğu durumlarda, nihai AFIP emri, ambargolardan etkilenen mükelleflerin dijital hesaplarına karşılık gelen hususi anahtarların transferleri düzenlemek için kullanılamayacağını izah edebilir.


Sadece, bu anahtarlar kurumlar tarafınca tutulmadığında, kullanıcı cüzdanının hususi anahtarlarını yetkililere ibraz edemeyebileceğinden, kriterlerin uygulanabilirliği zorlaşmaktadır.

Arjantin’de dijital hesaplara el konulması hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bizlere bildirin.

Sergio Goschenko

Sergio, Venezuela merkezli bir kripto para gazetecisidir. Kendisini oyuna geç kalmış, Aralık 2017’de fiyat artışı olduğunda kriptosfere girmiş olarak tanımlıyor. Bilgisayar mühendisliği geçmişine haiz, Venezuela’da yaşıyor ve kripto para patlamasından toplumsal düzeyde etkilenmiş olarak, değişik bir perspektif sunuyor. kripto başarısı ve bunun bankasız ve yetersiz hizmet alanlara iyi mi destek olduğu hakkında.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, JopsStock/Shutterstock.com

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir