Arjantinli Startup Fiil Noktası, Geleneksel ATM’lere Kripto Dahil Etmek İçin Beyaz Etiket Çözümü Geliştiriyor – Teknoloji Bitcoin Haberleri

Arjantinli bir girişim olan Action Point, bankaların halihazırda mevcud ATM altyapıları vasıtasıyla kripto para birimi hizmetleri sunmalarına olanak tanıyan beyaz etiketli bir çözüm geliştirdi. Şirket, bu hizmeti bir hizmet olarak kripto kuruluşu olan Lirium AG ile ortaklaşa sağlıyor ve çözümü ülkedeki bir düzineden fazla ATM’de uygulamaya koydu.

Arjantinli Startup Fiil Noktası Kriptoyu Fiat ATM’lerine Taşıdı

Latam, kripto kabulü için verimli bir ülke oldu ve şimdi Brezilya ve Arjantin’deki bankalar, platformlarına kripto para birimi hizmetleri ekliyor. Arjantinli bir girişim olan Action Point, bankaların bu hedefe ulaşmasına destek olmak için ara katman teknolojisi sağlayarak bu trendin dalgasında gezinmeyi hedefliyor. Şirket, bankaların halihazırda mevcut olan ATM ağlarına kripto para birimi hizmetlerini dahil etmeleri için beyaz etiketli bir çözüm geliştirdi.

Aracın beyaz etiket özelliği, her bankacılık kuruluşunun hizmetlerine erişmenin tek yolu olarak kendi dijital uygulamasını müdafaasını sağlar. Çözüm, her bir teknoloji yığınının arkasında çalışır ve bankalara bu işlevlerin yönetimini verir.

Action Point, Crypto Solution olarak adlandırılan bu hizmetin emek vermesi için, uyumluluk gerekliliklerini yerine getirmelerine destek olmak için bununla beraber tak ve çalıştır hizmetleri de elde eden Lihtenştayn merkezli bir hizmet olarak kripto para birimi şirketi olan Lirium AG ile ortaklık kurdu.

Bu tür bir vasıta için uyumun ne kadar mühim olduğuna ilişkin olarak Lirium COO Martín Kopacz şunları söylemiş oldu:


Küresel olarak, bankaların en mühim taleplerinden biri, kripto ATM operatörlerinin alan kişi tabanlarını, bilhassa de kabahat faaliyetiyle bağlantılı olabilecek cüzdanlar üstünden seyretme kabiliyetlerini göstermeleri gerektiği uyumla ilgili olmalıdır. Tüm düzenleyici, teknik, operasyonel ve güvenlik yanlarını kapsayan bankacılık uygulamaları için bir kripto para birimi aracı olan Crypto Solution bu şekilde dünyaya geldi.Latam’da Kripto Para ATM’leri Şişiyor

Bu teklif, ülkedeki hala gelişme aşamasında olan kripto para birimi ATM tabanını güçlendirmeyi amaçlıyor. Coin ATM Radar’dan alınan sayılara bakılırsa, Arjantin’de bir çok ülkenin başkenti Buenos Aires’te bulunan yalnızca 13 kripto özellikli ATM bulunuyor.

Öteki ülkelerde, kripto para ATM’leri daha popüler hale geldi. Kolombiya, geçen yıl ülkede etkinlik gösteren 50 üniteye haiz bir kripto para birimi ATM patlaması yaşadı. Latam’da en geniş kripto ATM ağına haiz ülke 212 birim ile El Salvador’dur. Bu kripto para ATM patlaması, geçen yıl ülkede yasal ihale olarak bitcoin’in onaylanmasından sonrasında, devlet destekli kripto cüzdanı olan Chivo cüzdanının piyasaya sürülmesinin bir parçası.

İspanya merkezli bir kurum olan Bitbase, bu yıl Venezüella’da operasyonları başlatmaya hazırlandığı için, öteki kripto ATM şirketleri de Latam’a girmekle ilgileniyor.

Bu hikayedeki etiketler

Action Point, Arjantin, Arjantin, Arjantin, bitbase, Chivo, kolombiya, kripto çözümü, Cryptocurrency, El Salvador, latam

Arjantin bankaları için kripto para ATM çözümlerinin geliştirilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bizlere bildirin.

Sergio Goschenko

Sergio, Venezuela merkezli bir kripto para gazetecisidir. Kendisini oyuna geç kalmış, Aralık 2017’de fiyat artışı olduğunda kriptosfere girmiş olarak tanımlıyor. Bilgisayar mühendisliği geçmişine haiz, Venezuela’da yaşıyor ve kripto para patlamasından toplumsal düzeyde etkilenmiş olarak, değişik bir perspektif sunuyor. kripto başarısı ve bunun bankasız ve yetersiz hizmet alanlara iyi mi destek olduğu hakkında.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir