Artan Birleşme Endişeleri Ortasında Ethereum %6 Kayıyor

Ethereum (ETH) son 24 saatte %6.78 düştü ve 1.600 doların altına düştü.

192.73 milyar dolarlık piyasa kıymeti ile ikinci en büyük kripto para birimi şimdi ortalama 1.575 dolardan el değiştiriyor.

CoinMarketCap verilerine nazaran, mevcut işlem fiyatı Kasım 2021’de kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.891 $’dan %67 düştü.

Ethereum’un düşüş fiyat hareketi, birleşmenin peşinden Ethereum ve madencilerinin geleceği ile ilgili artan endişelere bağlanabilir. Etkinliğin Eylül ayında gerçekleşmesi umut ediliyor.

Wintermute CEO’su Evgeny Gaevoy, “ETH birleşmesiyle ilgili birçok potansiyel risk var” diye tweet attı. “İnsanların senelerdir üstünde çalışıyor olması, muhteşem şekilde çalışacağı anlamına gelmez.”

Şu anda, Ethereum, işlemleri doğrulamak ve ağın güvenliğini korumak için sözde madencilerin durmadan çalışmasını gerektiren Bitcoin ile aynı düşünce birliği modelinden yararlanıyor. Birleştirme vakası, bu düşünce birliği modelinden, Proof-of-stake olarak adlandırılan, emsalsiz daha çevreci bir versiyona geçecektir.

Değişim ek olarak madencilerin artık ağı değil, doğrulayıcıları koruyacağı anlamına geliyor. Kullanıcılar, işlemleri doğrulamak için makine çiftlikleri satın almak yerine, yükseltilmiş ağda bir doğrulayıcı olmak için 32 Ethereum’u stake edebilirler. Doğrulayıcılar emek harcamaları için bir getiri elde eder, sadece hileli davranırlarsa para da kaybedebilirler.

Bazı madencilik gruplarının hamle yapmasına yol açan şey, madencilerin bu modası geçmiş olmasıdır.

Donanım üreticisi Bitmain tarafınca desteklenen kripto para madenciliği platformu Antpool, birleşmenin peşinden ticari çıkarlarını korumak için “Orijinal Ethereum” olan Ethereum Classic’e 10 milyon dolar yatırım yapmış oldu.

Tanınmış Çinli kripto madencisi ChandlerGuo, mevcut Ethereum’u bir blok zinciri kanıtı olarak çalışmaya devam etmesi için bir plan hazırladı.

Bitcoin, Ethereum’un yanında kayıyor

Ethereum’un peşinden, önde gelen kripto para birimi Bitcoin (BTC), düşüş tarafında işlem görüyor ve son 24 saat içinde değerinin %2,46’sını kaybediyor.

CoinMarketCap verilerine nazaran Bitcoin, Kasım 2021’de kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68.789$’dan %66.73 düşüşle 22.767$ civarında işlem görüyor.

mesuliyet reddi

Yazar tarafınca anlatılan görüşler ve görüşler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal, yatırım yada öteki tavsiye durumunda değildir.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir