Ava Labs, Kyle Roche ile Çığ Üstüne Bir Dava Platformu Oluşturdu

Mühim Çıkarımlar

Ava Labs, Roche Freedman’ın kurucu ortağı Kyle Roche ile beraber Çığ tabanlı bir dava platformu geliştirdi. Ava Labs, rakiplerine dava açması ve düzenleyicileri uzak tutması için Roche’a ödeme yapmakla suçlanıyor. Firmanın kurucusu ve CEO’su Güvenli Gün Sirer, bugün Roche ile olan yakın bağlarını küçümseyen bir izahat yayınladı.

Bu makaleyi paylaş

Crypto Briefing tarafınca elde edilmiş belgelere bakılırsa, Ava Labs, Roche Freedman’ın kurucu ortağı Kyle Roche ile ortaklık içinde Avalanche hakkında bir dava platformu geliştirdi.

Ava Labs ve Kyle Roche Ortak Yapılı Ryval

Crypto Briefing tarafınca görülen bir sunum destesi, Roche’un Ryval adlı projeyi Şubat 2022’de müşterilere sunarak Ava Labs ile ortaklaşa geliştirilen bir “İlk Dava Teklifi” platformunun reklamını yaptığını ortaya koyuyor. Ryval, argümanları tokenleştirmek için tasarlandı ve yatırımcıların bir davanın sonucunda bir hisse satın almasına izin verdi.

Güverteye bakılırsa, şirket para sonrası 100 milyon dolarlık bir değerlemede 6 milyon dolarlık bir zam istedi ve tam bir ekip oluşturana kadar geçici bir süre için Ava Labs mühendisleriyle beraber çalışmak için planlar kurdu. Crypto Briefing tarafınca görülen bir e-postada Roche, güverteyi paylaştı ve Avalanche’ın Alt Ağ teknolojisini yatırımcıya ayrı olarak sundu.

İlk Dava Teklifi (ILO) Tanıtımı: @JoinRepublic & @RCFLLP ile 10 milyar dolarlık dava finansmanı varlık sınıfını Avalanche ve perakende yatırımcılara ilk kez getirmek: https://t.co/XS2dLORBCd

— Avalanche 🔺 (@avalancheavax) 14 Aralık 2020

Ava Labs daha ilkin Aralık 2020’de Medium blogunda ve Twitter hesabında “İlk Dava Teklifi” konseptinin reklamını yaparak Roche Freedman ve Republic Advisory Services ile ortaklık yaptığını açıklamıştı. Daha çok informasyon için okuyucuları Ryval’ın internet sayfasına yönlendirdi.

Bu, Ava Labs ve Roche için kargaşa ve bunalımlı birkaç günün ortasında geldi. 26 Ağustos’ta kripto “ihbarcı” Crypto Leaks, Ava Labs’in Freedman Roche’a şirketindeki bir hissesini ve Avalanche’ın AVAX token tahsisini rakiplerini dava etmek ve düzenleyicileri savuşturmak için ödediğini iddia eden uzun bir izahat yayınladı. Bir takım gizli saklı video, Roche’un Ava Labs ile yakın bağları ve firmayı yasal kapasitede desteklediği için almış olduğu tazminat hakkında övündüğünü gösterdi. Bir klipte “Hemen hemen dava açılmadı ve bunun bir sebebi var” diyor. “SEC ve CFTC’nin peşinden gidecek başka mıknatısları olduğundan güvenli olmakla ilgileniyorum.”

Rapor ortaya çıktıktan sonrasında Roche, videoların “yüksek oranda düzenlendiğini ve bağlam dışı eklendiğini” iddia eden bir bildiri yayınladı. Kendisini filme çeken tarafların “sarhoş etmek ve arkasından sömürmek için kasıtlı bir plan yaptığını” söylemiş oldu. [him]Dfinity’nin kurucusu Dominic Williams tarafınca ödendiğini söylediği Christen Ager-Hanssen ile röportaj yaptığını iddia etti. Crypto Brifing, Ager-Hanssen’e ulaştı ve Roche ifadesini alana kadar Crypto Leaks raporu, Dfinity yada İnternet Bilgisayarı projesini bilmediğini söylemediğini reddetti.

Gün Sirer, Roche ile İlişkisini Küçümsedi

Ava Labs’ın kurucusu ve CEO’su Güvenli Gün Sirer ondan sonra iki şirket arasındaki herhangi bir uygunsuz ilişkiyi reddeden kendi resmi açıklamasını yayınladı. açık sözlü mühendis, Roche yada firmasının Ava Labs’ın bilgisi yada yönlendirmesi ile hareket ettiğini kategorik olarak reddetti; Roche’u “bir şirkette avukat” olarak nitelendirecek kadar ileri gitti. [Ava Labs] ilk günlerinde muhafaza [the] şirket” kimdi”[trying] Ava Labs için yapmış olduğu işin doğası hakkında yanlış iddialarda bulunarak potansiyel bir iş ortağını etkilemek.”

Gün Sirer’in 500 kelimelik açıklaması, Ryval’dan bahsetmeyi dikkatsizlik ederek, Ryval’ın “kişisel saldırılara ve düzmece yalanların” kurbanı bulunduğunu iddia etti. Crypto Brifing, Ryval hakkında niçin sessiz kaldığını öğrenmek için bir Ava Labs temsilcisine ulaştı, sadece hemen hemen herhangi bir cevap almadı.

Ryval ilk olarak 2020’de kavramsallaştırıldı, sadece Twitter hesabı, 2022’de piyasaya sürüleceğini belirtiyor. Roche’un kendisinin yanı sıra, 1.811 takip edeni Avalanche, Gün Sirer ve Ava Labs COO’su Kevin Sekniqi’yi içeriyor.

Satış konuşmasını Crypto Briefing ile paylaşan isimsiz bir kaynak, Roche’un yasal hizmetler karşılığında Ava Labs hissesi ve AVAX tokenlerinde tazminat aldığına dair hiçbir şüpheleri olmadığını söylemiş oldu. Çiftin ilişkilerini hafife alma çabalarını “saçmalık” olarak nitelendirdiler ve Roche’un anlaşmadan ortalama 200 milyon dolar kazandığını ve bunun bir kısmını New York City’de ve ABD Birleşik Devletleri’ndeki öteki yerlerde mülk satın almak için sattığını tahmin ettiler.

Çiftin Gerçek İlişkisi Üstüne Sorular

Kripto Sızıntıları raporu hafta sonu kripto topluluğunda dolaştığından, Ava Labs savunmaya geçti ve Gün Sirer başlangıçta bunu “komplo teorisi saçmalığı” olarak yazdı. Ayrıca Sekniqi, yazının “bazı ICP komplo siteleri tarafınca yazılan maksimum mega giga düzeyinde aptallık” bulunduğunu söylemiş oldu. Sadece hem Ava Labs ekibi hem de Roche, herhangi bir token yada hisse senedi düzenlemesinden bahsetmemeye itina gösterdi.

Crypto Leaks raporu güvenilir bir kaynaktan gelsin ya da gelmesin, Roche videolarda göründüğünü doğruladı ve Ava Labs ile ilişkisi hakkında açıklamalarda bulunmuş oldu, yorumlarını sarhoşluk ve aldatma ile suçladı. Ryval geliştirmesi, Ava Labs’in Roche ile paylaşmış olduğu ilişkiye ve birbirleriyle yakın temaslarını gizleme girişimlerine ışık tutuyor. Bugün mercek altına alındıklarında, Ryval yada Roche’un AVAX ve özsermaye tazminatı hakkında hiçbir ayrıntıyı açıklamamayı seçtiler. Organik olarak bu, Ava Labs ve Roche’un başka bir şeyi örtbas edip etmediği sorusunu gündeme getiriyor.

Crypto Brifing, Ava Labs, Freedman Roche ve Kyle Roche’a birçok kez ulaştı sadece basın zamanında bir cevap alamadı.

Editörün notu: Bu parça, Ava Labs’ın Aralık 2020 reklam sonrası Ryval’ı içerecek şekilde değiştirilmiştir.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarları ETH’ye ve öteki birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyanda bulunmaz yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvel haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada tamamlanmamış yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, tamamlanmamış yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir şekilde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir