Ava Labs Tartışması: Avukat Dfinity Tuzağı İddiasında Bulunurken AVAX Düştü

Mühim Çıkarımlar

Crypto “ihbarcı” Crypto Leaks, Ava Labs’in hukuk şirketi Roche Freedman’a Avalanche’ın rakiplerini hafta sonu dava etmesi için ödeme yaptığını iddia eden bir rapor yayınladı. Çığ ekosistemi tartışmaların ortasında acı çekiyor. Crypto Leaks raporunun bir parçası olarak görüntülenen avukat, Ava Labs ile ilgili yapmış olduğu açıklamaların Dfinity kurucusu Dominic Williams’ın bir çalışanı tarafınca “aldatıcı yollarla elde edildiğini” söylemiş oldu.

Bu makaleyi paylaş

GameFi projesi Trident, çevredeki Ava Labs’ın ortaya çıkmasından bu yana Avalanche’da başlatma planına geri döndü. Avalanche’ın AVAX jetonu da düştü.

Avukat İddiaları Içinde Çığ Yaşıyor

Ava Labs’in öteki projelere zarar vermek için avukatlarla gizlice ortaklık yaptığına dair son iddialar mesnetsiz olsa bile, bunlar hala Çığ ekosistemine zarar veriyorlar.

GameFi projesi Trident, Pazar gününe cevap olarak bir güncelleme yayınladı ve Avalanche’da başlatma planını rafa kaldırmaya karar verdiğini söylemiş oldu. Proje Twitter’da “Son haberlerin ışığında, Trident daha ilkin planlandığı şeklinde Avalanche üstünde konuşlanmayacak” diyerek bunun yerine Ethereum Layer 2 ağı Arbitrum’da başlayacağını deklare etti.

Son haberler ışığında, Trident daha ilkin planlandığı şeklinde Avalanche üstünde konuşlandırılmayacak.

Bunun yerine Atlantis’i Arbitrum’a götürüyoruz.

Teşekkürler. pic.twitter.com/7UG1GUUdf7

— Trident Ψ (@TridentDAO) 28 Ağustos 2022

Trident’in güncellemesi, kendini “ihbarcı” olarak tanımlayan Crypto Leaks’in 26 Ağustos’ta Ava Labs’in Avalanche’ın rakiplerini dava etmesi ve düzenleyicileri uzak tutması için hukuk şirketi Roche Freedman’a ödeme yaptığını iddia eden bir yazı yayınlamasının peşinden geldi. Rapor, Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun şimdi silinmiş bir gönderisinin yardımıyla Pazar günü geç saatlerde Crypto Twitter’da gösterildi. Ava Labs yöneticileri Güvenli Gün Sirer ve Kevin Sekniqi, Sirer’in “komplo teorisi saçmalığı” olarak nitelendirdiği raporu reddetti.

Yatırımcılar da durağan(durgun) ağırlığını taşıyor. Bir projeye fena haberler ulaştığında çoğunlukla olduğu şeklinde, Avalanche’ın AVAX tokeni, Crypto Leaks makalesinin turları tamamlamasıyla Pazar günü %8’in üstünde bir kıymet kazanmıştır. O zamandan beri, son 24 saat içinde %4.8 düşüşle 19.04 $’a hafifçe bir toparlanma kaydetti.

Birkaç kriptonun doğruluğu, ortaya çıkmasından bu yana Ava Labs’ın sorgulanmasına karşın. UpOnly destek sunucusu Cobie, Ava Labs’ta bir çekim yapmadan ilkin “önyargılı raporlama” ve öteki bazı noktaların Crypto Leaks’i iyi mi itibarsızlaştırdığını vurgulayan bir tweet yayınladı. “Ava laboratuvarları için fena görünen şeyler… lol video” diye yazdı.

Kyle Roche, Ava Labs Dramasında Sessizliği Bozdu

Ava Labs, kurum hakkında resmi bir izahat yayınlamayı reddederken, Crypto Leaks’in raporunun bir parçası olarak bir takım gizli saklı video klipte yer edinen Roche Freedman ortağı Kyle Roche, bugün vakayla ilgili sessizliğini bozdu. “[The report] fazlaca sayıda kaynaksız yanlış ifade ve yasa dışı olarak elde edilmiş, doğru bağlamla sunulmayan, yüksek düzeyde düzenlenmiş video klipler içeriyor” diye yazdı.

Roche, Dfinity’nin kurucusu Dominic Williams’ın bir çalışanı olan Christen Ager-Hanssen ile röportaj yaptığını iddia ediyor. Roche’un şirketi, Ağustos 2021’de Dfinity’ye dava açtı. Dfinity, bir zamanlar kriptonun en fazlaca beklenen projelerinden önde gelen Katman 1 ağı olan Web Computer’ın arkasındaki geliştirme ekibidir. Bununla beraber, Web Computer, ICP tokeninin birkaç hafta içinde %95 oranında düşmesinden sonrasında 2021’de süratli bir düşüş yaşadı ve bu da Dfinity’nin yatırımcılara madeni paraları “dökmesine” yol açtı.

Roche, firmasının 2019’dan beri Ava Labs’ı temsil etmesine karşın, firmanın Roche Freedman’ın sunmuş olduğu hiçbir argüman üstünde hiçbir tesiri olmadığını söylemiş oldu. Roche, “Videodaki aksi ifadeler yanlıştır ve beni sarhoş etmek ve peşinden sömürmek için kasıtlı bir plan da dahil olmak suretiyle aldatıcı yollarla elde edilmiştir” dedi. “İfadeler son aşama düzenlenmiş ve bağlam haricinde birleştirilmiştir.”

Roche, Ava Labs’ın SEC ve CFTC’den gelen düzenleyici denetimden kaçmasına iyi mi destek olduğu mevzusundaki yorumlarını açıklamadı ve Rocheman Freed’in Ava Labs’i temsil etmiş olduğu için almış olduğu tazminatın ayrıntılarını da paylaşmadı.

Ne Roche Freedman ne de Ava Labs, Crypto Briefing’in mevzuyla ilgili yorum talebine cevap vermedi. Crypto Brifing ek olarak Williams ve Ager-Hanssen’e ulaştı ve cevap verirlerse bu parçayı bir yorumla güncelleyecek.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı ETH’ye ve öteki birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyan yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvel haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada noksan yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, noksan yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir şekilde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir