Avrupa bankacılık düzenleyicisi, kriptoyu yönetmek için personel tutmada ‘büyük kaygı’ görüyor: Rapor

Avrupa Bankacılık Otoritesi başkanı yada bankacılık faaliyetlerini düzenleyen bir Avrupa Birliği kurumu olan EBA’nın, kripto alanında yaşanmış olan bir kabiliyet eksikliğinin piyasayı denetleme kabiliyetine zarar verebileceği mevzusundaki endişelerini dile getirmiş olduğu bildirildi.

Financial Times’ın Çarşamba günü yayınladığı bir rapora bakılırsa, EBA başkanı José Manuel Campa, kamu ve hususi sektördeki uzmanlara yönelik artan talep göz önüne alındığında, kripto para birimleri hakkında bilgili mensubu işe almanın ve elde tutmanın “mühim bir kaygı” bulunduğunu söylemiş oldu. Campa, birçok sanayi uzmanının, Avrupa Komisyonu’ndaki devlet işleriyle karşılaştırılabilir olan EBA’dakilerden daha yüksek ücret ödeyen pozisyonlara daha çok çekilebileceğini öne sürdü.

Buna ek olarak, başkan, EBA’nın token teklifleri ve öteki dijital varlık ürünleri üstündeki yetkisini kullanmaya hazırlıksız olabileceğini ve birçok düzenleyicinin çoğu zaman “fazlaca dinamik” bir kripto alanına ayak uyduramayacağını ima etti.

Rapora bakılırsa Campa, “İki yıl içinde neyle karşılaşacağımı tam olarak bilmiyorum” dedi. 2025 yılına kadar şunları ekledi:[crypto may have] taşındı ve tahmin edemeyeceğim başka kullanımlara dönüştü.”

“Endişem daha fazlaca tanımladığımız riskten güvenilir olmakla ilgili. […] doğru yönetiliyor. Yapmamız gerekeni yapmazsak sonuçlarına katlanmak zorunda kalacağız.”

Avrupa bankacılık düzenleyicisi, kriptoyu denetleyecek personel bulma mevzusunda ‘kaygı verici’ https://t.co/VtdQCtkR3J

— Laura Noonan (@LauraNoonanFT) 27 Temmuz 2022

AB’nin önerilmiş olduğu Kripto Varlıklarda Piyasalar yada MiCA yasası uyarınca, EBA bir ödeme aracı olarak kullanılan “mühim” jetonları ve geleneksel varlıklarla bağlantılı popüler jetonları denetleyecektir. Mevzuat, EBA ve Avrupa Menkul Kıymetler ve Piyasa Otoritesine sanal varlık hizmeti sağlayıcılarının sağlanmasını yasaklama yada engelleme yetkisinin yanı sıra tokenlerin pazarlanması, dağıtımı yada satışı da dahil olmak suretiyle AB’nin 27 üye ülkesi içinde kripto düzenlemelerini uyumlu hale getirmeyi amaçlıyor. belirli vakalar.

İlgili: Uzmanlar, Avrupa Birliği’nin MiCa kripto düzenlemesine ağırlık veriyor

Birçok küresel düzenleyici, hususi sektördeki bazı firmaların ayı piyasasında çalışan sayılarını azaltmasının peşinden, kripto alanında deneyime haiz personelin işe alındığını yada atandığını duyurdu. Haziran ayında Cointelegraph, ABD Birleşik Devletleri Finans Sektörü Düzenleme Kurumu yada FINRA’nın borsalardan ihraç edilen çalışanları işe almayı teklif ederek kripto seyretme kapasitesini “yoğunlaştırmayı” planladığını bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir