Avrupa Bankacılık Otoritesi, Kripto Alanını Denetlemek için Kabiliyet İşe Alma Mevzusunda Endişeli – Düzenleme Bitcoin Haberleri

Avrupa’nın bankacılık sektörü düzenleyicisi, AB’nin kripto pazarını düzenleme girişiminin nezarete için gereksinim duyulan uzman çalışanı bulamayacağından kaygı ediyor. Yetkili, hangi dijital varlıkları denetlemesi gerektiği mevzusunda netlik olmamasından da kaygı duyuyor.

Bankacılık Gözlemcisi, AB’de Kriptoyu Düzenleme Kabiliyetini Tehdit Eden Personel Sorunlarıyla Karşı Karşıya

Avrupa Bankacılık Otoritesine (EBA) başkanlık eden adam bir röportajda, kripto ile ilgili herhangi bir şey için yeteneğin elde tutulmasının “büyük bir kaygı” bulunduğunu söylemiş oldu. Financial Times’ın aktardığına gore, yönetici, cemiyet genelinde uzmanlara yüksek taleple beraber, teknoloji ve dijitalleşme de dahil olmak suretiyle öteki alanlar de ilgilendiriyor.

Paris merkezli EBA, son mali krizden sonrasında, Avrupa bankalarının gelecekte benzer zorlukların üstesinden gelmek için kafi ana paraya haiz olmalarını sağlamak için 2011 senesinde kuruldu. Daha yakın zamanlarda, Avrupa’nın kripto para birimlerini düzenleme teklifini denetlemekle de göreve getirildi. Artık yeni güçlerini planlamaktan da kaygı duyduğunu söylüyor.

Avrupa kurumları kısa süre ilkin Kripto Varlıklarda Piyasalar (MiCA) adlı bir düzenleyici çerçeve taslağı üstünde anlaştılar. Sadece otoritenin, mevzuatın yürürlüğe girmesinin beklendiği 2025 yılına kadar denetleme yetkisine haiz olduğu dijital paraları, ödemeler için kullanılan kripto para birimlerini ve stabil paraları bilemeyeceğini belirtti.

José Manuel Campa’nın yorumları, süratli hareket eden kripto sektörüne yetişmeye çalışan öteki birçok kuruluşun karşılaşmış olduğu zorlukların altını çiziyor. Bankacılık kurumları, fintech firmaları ve danışmanlıklar, becerileri yüksek talep gören profesyonelleri çekmek için kapsamlı paketler sunuyor. Raporda, Euro bölgesindeki üstün dereceli enflasyonun da ücret taleplerini artırdığı açıklandı.

Campa, yetkili makamdaki maaşların Avrupa Komisyonu’ndaki maaşlarla uyumlu bulunduğunu ve EBA’nın bu tarz şeyleri ayarlama özgürlüğüne haiz olamayacağını itiraf etti. Ek olarak, kripto sektörünün dinamik doğası sebebiyle, düzenlemelerin gecikebileceğinden kaygı duyuyor, bundan dolayı ajansının iki yıl içinde tam olarak neyle karşı karşıya kalacağını bilmiyor.

Üst düzey EBA yetkilisi, otoritenin sektörü denetlerken hata yapması durumunda saygınlık riskinden kaygı duymadığını belirtti. “Endişem daha oldukca, tanımladığımız riskin uygun şekilde yönetildiğinden güvenli olmakla ilgili. Yapmamız gerekeni yapmazsak sonuçlarına katlanmak zorunda kalacağız” dedi.

Bu hikayedeki etiketler

Kripto, kripto varlıkları, kripto endüstrisi, kripto piyasası, kripto sektörü, Kripto para birimleri, Kripto para birimi, açık, AB, Avrupa, avrupa, Avrupa Bankacılık Otoritesi, uzmanlar, MiCA, Nezaret, Ödeme, personel, Yönetmelik, Düzenlemeler, ücret, maaşlar, uzmanlar, personel, beceri

AB yetkililerinin, kripto alanını denetlemekle görevli düzenleyici kurumlarda çalışan kripto uzmanları için ücret yükseltmesini bekliyor musunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bizlere bildirin.

Lubomir Tassev

Lubomir Tassev, Hitchens’ın şu sözünü beğenen, teknoloji meraklısı Doğu Avrupa’dan bir gazetecidir: “Yazar olmak, yaptığım şey değil, olduğum şeydir.” Kripto, blockchain ve fintech’in yanı sıra internasyonal siyaset ve iktisat öteki iki esin kaynağı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir