Avustralya Bankalar Birliği’nin yaşam maliyeti soruşturması banka baskısını ortaya koyuyor

Avustralya bankacılık sektörü tecim birliği – Avustralya Bankacılık Birliği (ABA) – diğerlerinin yanı sıra COVID-19 salgınının, küresel tedarik zinciri engellemelerinin ve jeopolitik gerilimlerin Avustralyalılar üstündeki tesirini yakından incelemek için bir yaşam maliyeti soruşturması başlattı.

Üç büyük geleneksel bankanın (Silicon Valley Bank (SVB), Silvergate Bank ve Signature Bank) yükselen enflasyonu ve eşzamanlı çöküşü üstüne kısa sürede meydana getirilen bir çözümleme, ABD’deki 186’dan fazla bankanın, mevduat sahipleri geri çekilmeye karar verirse benzer bir kapanma riskiyle karşı karşıya bulunduğunu kanıtladı. tüm fonlar. ABA’nın soruşturması, Avustralya’da yaşam maliyetini ve Hükümetin maliye politikası tepkisini hafifletmenin yollarını belirlemeyi amaçlıyor.

Tüketici fiyat endeksi, bundan önceki senenin ilgili çeyreğine bakılırsa yüzde değişiklik, Aralık 2012 – Aralık 2022. Kaynak: ausbanking.org.au

ABA, birçok Avustralyalı’nın daha yüksek bir yaşam maliyetine uyum sağlamakta zorlanacağını, sadece bunun bazıları için daha kolay olabileceğini kabul etti ve şunları ekledi:

“ABA, bir çok müşterinin harcama modellerini değiştirerek, daha yüksek borçlanma oranları beklentisiyle birikmiş tasarruflarını daha yüksek geri ödemelerine uygulayarak yada ipoteklerini tekrardan finanse ederek daha yüksek yaşam maliyetini ve ipotek taahhütlerini yöneteceğini belirtiyor.”

Bankalar için en büyük baskılardan biri, vatandaşların durağan(durgun) oranlı bir ipotek kredisinden değişken bir orana geçmesiydi. Sadece ABA, müşterilerini proaktif olmaya ve bankacılık hizmetleri için en iyi teklifi aldıklarından güvenli olmaya çağırdı.

Hanehalkı tutum oranı, Aralık 2014 – Aralık 2022. Kaynak: ausbanking.org.au

Avustralya genelinde emlak kirası da, COVID-19 engellemelerinin sona ermesinin peşinden piyasalar normale döndüğünden istikrarlı bir artışa şahit oldu. Mali güçlük yaşayan vatandaşlar, bankalarına başvurabilir ve ücret ve harç muafiyeti, acil kredi limiti artışları ve planlanan kredi geri ödemelerinin ertelenmesi dahil olmak suretiyle yardım alabilirler.

İlgili: National Australia Bank, ilk sınır ötesi stablecoin işlemini gerçekleştirmiş oldu

Avustralyalıları yükselen fiat enflasyonuna karşı yastıklama girişiminin yanı sıra, Avustralya Merkez Bankası ve Gömü, Avustralya’daki kripto düzenlemesinin geleceği çevresinde dönen tartışmalarla Coinbase yöneticileriyle hususi toplantılar düzenliyor.

Danışma açık! Bugün belirteç eşleme danışma belgesini yayınladık. Bu istişare, kripto sektörü için uygun bir düzenleyici ortam geliştirmek için oldukça adımlı bir düzeltim gündeminin bir parçasıdır. Raporu okuyun ve görünümleri gönderin @ https://t.co/4W2msjhP9B @ASIC_Connect @AUSTRAC pic.twitter.com/OGHuZEGvDp

— Avustralya Hazinesi (@Treasury_AU) 2 Şubat 2023

Cointelegraph, bir RBA sözcüsünden Coinbase’in “Bankanın sanayi ile devam eden bağlantısının bir parçası olarak” Mart ayı ortasında RBA’nın Ödemeler Politikası ve Finansal İstikrar departmanlarıyla görüştüğünü doğruladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir