Avustralya borsası Swyftx, ayı piyasasının ortasında personelini %21 oranında azalttı

Avustralya kripto borsası Swyftx, mevcut ayı piyasasından geçerken maliyetlerini düşürmek için çalışanlarının %21’ini işten çıkarmak mecburiyetinde bırakıldı.

Eş CEO’lar Alex Harper ve Ryan Parsons’ın 17 Ağustos’ta yayınladıkları bir nota nazaran, işe alındıkları mevcut ekonomik iklim trajik bir halde bugünküne döndüğü için 74 meslektaşının özgür bırakılması icap ettiğini belirtti:

“Hepinizin bilmiş olduğu benzer biçimde, yirmi yılı aşkın süredir görülmeyen mahalli enflasyon seviyeleri, yükselen faiz oranları, tüm varlık sınıflarında oldukça değişken piyasalar ve küresel bir durgunluk potansiyeli ile belirsiz bir iş ortamında etkinlik gösteriyoruz.”

“Ekip arkadaşlarımızı bu şekilde etkilemenin son umar bulunduğunu ve hiçbir şekilde bu kişilerin yeteneklerinin yada bağlılıklarının bir yansıması olmadığı mevzusunda oldukça net olmak istiyoruz” diye eklediler.

Swyftx’ten bir sözcü, sonucu Cointelegraph’a birazcık daha açıklayarak, “Bu zor bir kararmış oldu, sadece maliyetlerimizin bu uzun soluklu ekonomik belirsizlikle uyumlu olmasını elde eden ihtiyatlı bir kararmış oldu” dedi.

“Bizlerden ayrılan ekip üyelerinin yaptıkları her şey için derinden minnettarız ve bu son aşama zor dönemde onları desteklemek için çalışıyoruz” dediler.

Swyftx, bu yıl kriptodaki ağır düşüş eğiliminin bir sonucu olarak büyüyen ağrıları olan uzun bir kripto firmaları listesine katılıyor ve ABD borsaları Coinbase ve Gemini, son birkaç ayda çalışan sayılarını %18 ve %20 oranında düşürdü.

Haziran ayında, kripto borsası, 2023’ün ortalarında tamamlanması beklenen 1,5 milyar dolarlık bir birleşmenin parçası olarak Avustralya çevrimiçi yatırım platformu Superhero ile birleşeceğini duyurdu.

O sırada, Superhero kurucu ortağı John Winters, iki platformun birbirinden bağımsız olarak çalışacağını ve birleşme kapsamında herhangi bir iş kaybı beklenmediğini söylemiş oldu.

İlgili: Kripto reklam harcamaları azalabilir, sadece farkındalık eleştiri olmaya devam ediyor: Uzmanlar

Duyuru ek olarak, Haziran ayında 260 kişiyi çalışan tabanının %5’ine denk gelen Singapur merkezli borsa Crypto.com’dan büyük bir çalışan itlafını takip ediyor.

Bu hafta çevrimiçi olarak doğrulanmamış çeşitli raporlara nazaran, sayı 1.000 kadar yüksek olabilir, sadece bu bilgilerin mevzuya yakın bulunduğunu iddia eden isimsiz kaynaklar tarafınca verildiğini belirtmekte yarar var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir