Avustralya kara para aklamayı engellemek için hususi kripto polis birimi kurdu

Avustralya Mali İncelemesinin 5 Eylül tarihindeki haberine bakılırsa, Avustralya Federal Polisi, kripto para birimiyle ilgili suçlardaki artışın ortasında kara para aklamayı çökertmek için yeni bir kripto para birimi kurdu.

Avustralya Federal Polisi (AFP) kabahat varlıklarına el koyma başkanı Stefan Jerga’ya bakılırsa, yeni kripto odaklı birim, 2018’den bu yana yasadışı kripto kullanımının mühim seviyede artmasının arkasından Ağustos ayında kuruldu. takımın bulunduğunu söylemiş oldu

“… varlıkları hedefliyor, sadece bununla birlikte ulusal güvenlikle ilgili, çocuk koruma, siber olsun, tüm işletmelerimizde tüm komutlarımız için kıymetli, araştırmacı seyretme kabiliyeti ve lensi sağlıyor yada kripto para birimi işlemlerini seyretme kabiliyeti ilgili blok zincirleri hakkaten oldukça mühim.”

Bir hükümet mali danışma kurumu olan Avustralya İşlem Raporları ve Çözümleme Merkezi (AUSTRAC), Nisan ayında kripto para birimlerinin suçlular için giderek daha kazançlı hale geldiği mevzusunda uyardı. AUSTRAC genel müdür yardımcısı, kriptodaki sınır ötesi işlemlerin anonimliği ve kolaylığının varlık sınıfını Neo-Naziler için çekici hale getirdiğini söylemiş oldu.

2021’de Avustralyalıların kriptoyla ilgili dolandırıcılık sebebiyle ortalama 26 milyon dolar kaybetmiş olduğu bildirildi. Haziran ayında, Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu, Avustralyalıların kripto dolandırıcılıkları sebebiyle Ocak ve 1 Mayıs 2022 içinde 205 milyon AU$ kaybettiğini, gerçek sayının muhtemelen oldukça daha yüksek olacağını söylemiş oldu. Bununla beraber, bildirilen miktar, geçen senenin aynı dönemine kıyasla kripto dolandırıcılığı kayıplarında %166 artış gösterdi.

Kripto birimi, AFP’nin planlanandan iki yıl ilkin 600 milyon dolarlık ceza geliri elde etme hedefini aşmasının arkasından kuruldu. Jerga, yeni birimin geçmişte “beklenenden daha iyi” sonuçlar veren suçluların zenginliğini vurmak amacıyla kurulduğunu söylemiş oldu.

Jerga, kripto para birimlerinin, çoğunlukla mülk ve nakitten oluşan kabahat varlıklarının ufak bir bölümünü oluşturmasına karşın, ek danışma ve anlayışa gerekseme duyulduğu gerçeğiyle, uzmanlaşmış birimi kurma fikrinin güçlendiğini söylemiş oldu.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir