Avustralya Menkul Kıymetler İzleme Kurumu, Kripto Yatırımlarının Popülaritesi Düzenlemeleri Destekliyor – Düzenleme Bitcoin Haberleri

Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu’na bakılırsa, çoğu zaman Youtube ve Feysbuk’un tavsiyesi üstüne meydana getirilen alımlarla yüksek kripto mülkiyeti oranları “düzenleme için kuvvetli bir gerekçe” oluşturuyor. Gözlemci, Avustralya’daki perakende yatırımcıların ortalama yarısının bir madeni para yada ötekini elinde tuttuğunu gösteren anket sonuçlarıyla duruşunu destekliyor.

Avustralya Menkul Kıymetler Düzenleyicisi, Kripto Para Birimi Yatırımcılarını Korumak İçin Kuralları Zorladı

Avustralya’nın yeni İşçi Partisi hükümeti üstündeki baskı, önceki tutucu hükümetten kripto para birimleri benzer biçimde dijital varlıklarla ilgili düzenleyici bir siyaset benimseme görevini devraldığı için tüketicinin korunmasına vurgu yapmak için artıyor. Mevzuyla ilgili olarak eski kabine tarafınca başlatılan ve senelerce devam eden bir araştırma, bunun yapılıp yapılmayacağına ve iyi mi yapılacağına ilişkin soruları hemen hemen yanıtlamış değil.

Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu (ASIC) tarafınca Kasım ayında meydana getirilen bir ankete bakılırsa, 1000’den fazla perakende yatırımcının %44’ü kripto para bulundurduğunu kabul etti. Reuters bir raporda, sonuçların kriptonun “Avustralya hisselerinden sonrasında en popüler ikinci yatırım” bulunduğunu gösterdiğini belirtti. Dijital paraları elinde bulunduran ankete katılan yatırımcıların dörtte biri, tek yatırımlarının kendileri bulunduğunu söylemiş oldu.

Haber ajansı, Avustralya’da yüksek kripto para birimi sahipliği oranlarına işaret eden istatistiksel veriler, geçen yıl sayıları “mantıksız” olarak nitelendiren üst düzey bir merkez bankası yetkilisi tarafınca reddedildi. Sadece ASIC, “düzenleme için kuvvetli bir dava” oluşturduklarına inanıyor.

Bunun için bir başka argüman, kriptonun yüksek popülaritesinin yanı sıra, yatırımcıların %41’inin çevrimiçi olarak yatırım bilgisi aramış olduğu, ankete katılanların beşte birinin video paylaşım platformu Youtube’u adlandırdığı ve minimum on kişiden birinin önde gelen toplumsal medya ağına işaret etmiş olduğu bulgusu. , Feysbuk. Yalnız %13’ü bilgilerini bir mali müşavir yada komisyoncudan aldı.

ASIC Başkanı Joe Longo, Komisyonun, “düzenlenmemiş, uçucu kripto varlık ürünleri” olarak tanımladığı şeylere yatırım yaptığını bildiren ankete katılan fazlaca sayıda katılımcıyla ilgili endişelerini dile getirdi. Üst düzey yetkili daha da detaylandırdı:

Giderek daha yaygın hale geldikleri ve yoğun bir halde reklamı ve tanıtımı yapıldığı için kripto varlık yatırımları için sınırı olan koruma vardır. Yatırımcıları daha iyi korumak için kripto varlıklarının düzenlenmesi için kuvvetli bir durum var.

Reuters, anketin en popüler iki kripto para birimi olan bitcoin (BTC) ve eterin (ETH) üstün dereceli seviyelere ulaşmış olduğu aynı ayda gerçekleştirildiğini belirtti. Her iki madeni paranın tutarları o zamandan beri ortalama üçte iki oranında düşerken, Avustralya borsası ortalama %6 düştü.

Bunun bir sebebi, yatırımcıları muhtemelen spekülatif varlıklardan çıkmaya ikna eden faiz oranlarındaki artışlarda bulunabilir. Geri çekilmeleri, son olarak kripto piyasasının çökmesine niçin oldu ve kripto para birimleri çevresinde kurulmuş bir takım işletmenin iflasına yol açtı.

Avustralyalı yatırımcılar içinde kriptonun popülaritesi, öteki devlet kurumlarının da dikkatini çekti. Bu senenin başlarında, Vergi Dairesi, kriptoyla ilgili kârları, doğru raporlamayı sağlamak için çabaların lüzumlu olduğu birkaç öncelikli alan içinde listeledi. Hatırlatılan yetkili mükellefler, madeni para ve jeton satışından elde edilecek ana para kazancını hesaplamaları ve vergi beyannameleri ile beyan etmeleri gerekmektedir.

Bu hikayedeki etiketler

ASIC, Avustralya, avustralya, komisyon, Tüketiciler, Kripto, kripto varlıkları, Kripto para birimleri, Kripto para birimi, Feysbuk, Yatırımlar, Yatırımcılar, Anket, Koruma, Düzenleme, Düzenlemeler, düzenleyici, kurallar, Menkul Kıymetler, Toplumsal Medya, Anket, bekçi köpeği, YouTube

Avustralya’nın kripto para birimi yatırımı için kısıtlayıcı düzenlemeler benimsemesini bekliyor musunuz? Mevzuyla ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşın.

Lubomir Tassev

Lubomir Tassev, Hitchens’ın şu sözünü beğenen, teknoloji meraklısı Doğu Avrupa’dan bir gazeteci: “Yazar olmak, yaptığım şey değil, olduğum şeydir.” Kripto, blok zinciri ve fintech’in yanı sıra, internasyonal siyaset ve iktisat öteki iki esin deposudur.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, Kadın li

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımı yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir