Avustralyalı varlık yöneticisi, benzersiz lisans varyasyonu kullanarak kripto ETF sunacak

Avustralyalı varlık yöneticisi Monochrome Asset Management, spot kripto borsa yatırım fonu (ETF) için ülkenin ilk Avustralya finansal hizmetler lisansını (AFSL) aldı.

Cointelegraph’a konuşan Monochrome Asset Management CEO’su Jeff Yew, AFSL onayının mühim bulunduğunu, bu noktaya kadar Avustralya’daki onaylı kripto ETF’lerinin yalnızca genel finansal varlık yetkilendirmesi altında çalıştığını ve yalnızca dolaylı olarak kripto varlıkları elinde tuttuğunu söylemiş oldu.

Yew, Monochrome’un kripto ETF’lerinin, altta yatan kripto varlıklarını direkt elinde tutacağını ve Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu (ASIC) tarafınca hususi olarak yetkilendirildiğini kaydetti.

Monochrome yöneticisi, onayın hem danışmanlık sektörü hem de perakende yatırımcıları için ileriye doğru mühim bir adım bulunduğunu söylemiş oldu:

“Tüm teklifler eşit olmadığı için, bilhassa düzenlenmiş alanda işlem yaparken, yatırımcılar için seçimin iyi bir şey bulunduğunu görüyoruz.”

“Monochrome’un ETF’lerine yatırım icra eden yatırımcılar, fonlarının direkt Bitcoin (BTC) ve Ethereu’ya (ETH) ve daha da önemlisi ASIC tarafınca bilhassa kripto varlıklar için oluşturulan düzenleyici raylara yatırım yaptığını bilecek” dedi.

Bu aşamada, Monochrome Bitcoin ETF’nin (IBTC) ne süre kullanıma sunulacağı mevzusunda kati bir tarih yok, sadece PDS ve TMD yayınlandıktan ve düzenleyici onaylara doğal olarak olduktan sonrasında Eylül 2022’de planlanıyor.

ETF’ler kullanıma sunulduğunda, Yew, “Monochrome, BTC ve ETH’ye odaklanacak şundan dolayı şu anda ASIC tarafınca perakende ETF maruziyetine uygun olarak tanımlanan iki kripto varlıkları” diyor.

“Vakit içinde ve pazar olgunlaştıkça yeni ürünleri kullanıma sunmak için açık fikirli bir yaklaşım sergileyeceğiz.”

Kripto ETF için bir ilk

Yew, Avustralya Finansal Hizmetler Lisansı (AFSL) altında direkt kripto varlık yetkilendirmesiyle etkinlik göstermek, fonun ve ihraççının ASIC’in kuvvetli nezaretine doğal olarak olmasını sağlıyor.

AFSL yetkilendirmesi, direkt perakende yatırımcılar için ve lisanslı mali danışmanlar vasıtasıyla yeni düzenlenmiş yatırım fırsatları açar.

Avustralya Finansal Hizmetler Lisansı varyasyonunun onaylanması, ASIC’in, lisans sahibinin direkt Bitcoin ve Ethereum’u elinde bulunduran ETF’leri işletmek için kripto varlıklarda ilgili deneyime haiz bulunduğunu dikkate almış olduğu ve onayladığı anlamına gelir.

Bu, yatırımcılara, spot fiyata karşı uygun karşılaştırma ve Avustralya uyumlu gizleme çözümleri benzer biçimde ASIC’in Rapor 705’i çevresinde oluşturulmuş daha çok koruma sağlar.

Cointelegraph daha ilkin Avustralya’nın mali düzenleyicisinden kayıtsız kripto para birimi işletmelerinin kullanılması mevzusunda bir uyarı bildirmişti.

onaya giden yol

Monochrome Asset Management, 2021’in başlarında eski Binance Australia CEO’su Jeff Yew tarafınca Avustralya’da kripto varlıklarının kurumsal olarak benimsenmesini zorlamak için başlatıldı.

İlgili: Dijital varlık yöneticisi Monochrome, Series A’nın arkasından 15 milyon dolar değerinde

ETF planları Şubat 2022’den beri çalışıyor.

Genel olarak, bir finansal hizmetler lisansı değişikliği süreci tipik olarak altı ila on iki ay sürer ve bu durumda süre çizelgesi buydu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir