Axie Infinity CEO’su, Ronin köprü hackini açıklamadan ilkin Binance’e para aktardı

Bloomberg News’in 28 Temmuz’da bildirdiğine nazaran, Axie Infinity CEO’su ve kurucu ortağı Trung Nguyen, Ronin köprüsü istismarını açıklamadan ilkin 3 milyon dolarlık AXS tokenlerini Binance’e taşıdı.

Axie Infinity, 29 Mart’ta Şimal Kore bağlantılı bilgisayar korsanlarına 600 milyon dolardan fazla yitirdi. Oyun geliştiricisi, saldırının peşinden Ronin köprüsünün operasyonlarını geçici olarak askıya aldı ve Binance de aynı şeyi yapmış oldu.

Rapor, Nguyen’in Sky Mavis’in saldırıyı duyurmasından ve Ronin köprüsüne erişimi askıya almasından üç saat ilkin 3 milyon dolarlık bir AXS token transferi yaptığını ortaya koydu.

Rapora nazaran, aktarma, “neler bulunduğunu bilen her insanın, geçici olarak kilitlenmeden ilkin sistemde token satmak için kuvvetli bir teşvike haiz olacağı” eleştiri bir dönemde geldi.

Sky Mavis temsilcisi Kalie Moore da işlemin gerçekleştiğini doğruladı. Moore dedi ki:

“O süre biz [Sky Mavis] Binance’de haiz olduğumuz daha çok AXS’nin konumumuzun ve seçeneklerimizin daha iyi olacağını anladık. Bu bizlere lüzumlu kredileri/sermayeyi güvence altına almak için değişik seçenekler seyretme esnekliği elde edecektir.”

Moore, Nguyen’in cüzdanını kullanma kararının AXS açığa satış yapanların haberleri önden yayınlamasını engellediğini de sözlerine ekledi. Diğerlerini temelsiz olarak nitelendirdi.

Nguyen eylemi savundu

Nguyen raporun peşinden, ticaretin iç ve spekülasyonlarının temelsiz ve yanlış bulunduğunu söylemiş oldu.

Birçoğunuzun bilmiş olduğu benzer biçimde, perde arkasında emek vermeyi yeğlerim, sadece bugün toplulukla kişisel olarak ele almak istediğim bir öykü var.

— Trung Nguyen (@trungfinity) 28 Temmuz 2022

Nguyen, oyunun kurucu ekibinin, kısa satıcıların izlemesini tetiklememek için köprü operasyonu durdurulmadan ilkin malum bir Axie çoklu imza cüzdanından Ronin Network’e 7,5 milyon dolar yatırdığını söylemiş oldu.

Bu öykü içeriden öğrenenlerin ticareti spekülasyonlarını ihtiva eder. Bu suçlamalar mesnetsiz ve asılsızdır. Aslına bakarsak, Kurucu Ekip, herhangi bir kısa satıcının izlemesini tetiklememek için köprü kapanmadan ilkin malum bir Axie çoklu imza cüzdanından Ronin Network’e 7.5 milyon dolar yatırdı.

— Trung Nguyen (@trungfinity) 28 Temmuz 2022

Nguyen, “Köprü, 1:1 destekli tüm oyuncu fonlarıyla tekrardan açıldı” dedi ve “medya, öncesinden belirlenmiş anlatılarına uymadığı için bunu uygun bir halde görmezden geldi” diye ekledi.

Ayrıca, Axie Infinity, 4 milyar doların üstünde değiştirilemez jeton sattığı ve zirvede milyonlarca oyuncuya haiz olduğundan en başarı göstermiş oyna-kazan oyunu olmaya devam ediyor.

Sadece, saldırıdan bu yana oyun çekişini yitirdi ve platformdan bir oyuncu çıkışı yaşadı.

AXS, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 164$’ın %88 altında, yazının yayınlandığı an itibariyle 19.15$’dan işlem görüyordu.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir