Axie Infinity, klasik oyundaki ödülleri keserek P2E oyuncularını ustaca yeni moda zorluyor

Oyna-kazan (P2E) blockchain oyunu Axie Infinity (AXS), kullanıcılarını Axie Infinity Origin adlı yeni bir oyun moduna çekmek için klasik oyun gibi olmaktan jeton ödüllerini tamamen kaldırdı.

Axie Infinity ekibi, 12 Ağustos’tan itibaren klasik modda basılacak Pürüzsüz Aşk İksirlerinin (SLP) olamayacağını duyurdu. Takıma nazaran, SLP ödülleri yeni oyun modlarına taşınacak. Bununla beraber, ekip hataları, kötüye kullanımları ve açıkları aramak için bir seyretme aşaması yürüttüğünden, 30 gün süresince para basma işlemi yapılamayacaktır.

Bunun haricinde ekip, klasikten yeni oyun moduna geçmenin “SLP ekonomisini dengelemeye” destek olacağını altını çizdi. Ekip, klasik ödülleri kaldırmanın yanı sıra, yeni modda SLP’ye destek olmak için rünler ve tılsımlar şeklinde çeşitli oyun içi güçlendirmeler yapmak için SLP’yi kullanmayı da sağlayacak.

Şubat ayında, Axie Infinity ekibi, SLP jetonu için ekonomiyi dengelemek için daha önceki bir girişimde, klasik modda serüven mini oyunu ve günlük görevler için SLP ödüllerini kaldırmıştı. Takımın ekonomik ayarlamalar yapma çabalarına karşın, token Temmuz 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.39$’dan hala %98.7 aşağıda.

İlgili: P2E oyunları bir rutinde, sadece Axie Infinity (AXS) 3 temel nedenden dolayı toparlanabilir

2021’de, değiştirilemez token (NFT) oyunu, P2E modelini popüler hale getirdi ve tüm blockchain oyun NFT işlemlerinin ortalama üçte ikisini oluşturdu. Token data internet sayfası NonFungible’a nazaran, proje geçen yıl içinde 3.5 milyar dolar değerinde NFT değişimi gösterdi.

Axie Infinity projesinin kripto tokenleri kripto kışında iyi performans göstermemiş olsa da, proje için NFT işlem hacmi Temmuz ayında %205 arttı. Kurucu ortağı Jeff Zirlin, oyunun NFT arazi belirleme hususi durumunun pozitif yönde alımına atıfta bulunarak projenin “iyileştirici” bulunduğunu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir