Ayı Piyasasının Pençeleri ETH Fiyatlarını Aşağı Çekerken, Ethereum Ağ Ücretleri Düşük Kalıyor – Altcoins Bitcoin News

Ethereum tutarları son 30 gün içinde %61 yükselirken, kripto varlığının ABD doları kıymeti, dokuz ay ilkin kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesinden hala %60 daha düşük. Piyasadaki gerilemenin ortasında, ağın averaj ücretleri işlem başına 5 doların altına düştü ve 30 Temmuz’da saat 21.00’de (ET), averaj ücret kabaca 0.001 ether yada geçirme başına 1.70 dolardı. Ek olarak, etherscan.io’daki Gaz Takip edeni, bu hafta sonu 0,18 ila 0,66 dolar aralığındaki işlemler ethereum madencileri tarafınca onaylandığı için daha da ucuz transferler kaydetti.

Ethereum’un Averaj ve Medyan Boyutlu Ağ Ücretleri Düşük Kalıyor

Ethereum, 10 Kasım 2021’e bakılırsa %60’tan daha azca kıymetli, sadece ağ aktarım ücretleri bu günlerde fazlaca daha düşük. 30 Temmuz’daki veriler, Ethereum’un averaj işlem tutarının kabaca 0.001 ETH yada geçirme başına 1.70 $ bulunduğunu gösteriyor.

Ağdaki medyan boyutlu ücretler, işlem başına 0,00039 ETH yada 0,663 ABD doları ile daha da ucuzladı. Ethereum’un Temmuz ayında averaj işlem ücretleri 5 doları geçmedi. Ek olarak, Ethereum’un medyan boyutlu ücretleri Temmuz ayında geçirme başına 2,50 doları geçmedi.

Temmuz ayının sonunda Ethereum ağındaki veri aktarımları, etherscan.io’nun Gaz İzleyicisi tarafınca kaydedilen aktarım maliyetlerinin bitinfocharts.com tahminlerinden fazlaca daha düşük bulunduğunu gösteriyor. Gas Tracker istatistikleri, 30 Temmuz’daki bir Opensea satışının kullanıcıya 0,86 ABD dolarına mal olabileceğini, bir Uniswap ticaretinin 2,21 ABD dolarına mal olacağını ve Cumartesi günü bir ERC20 transferinin 0,65 ABD doları civarında bulunduğunu söylüyor.

İkinci Katman Ücretleri, Aktarma yada Takas Başına 0,50 Doların Altında Kalıyor

etherscan.io tarafınca kaydedilen düşük ve yüksek Ethereum ağ aktarım ücretleri, 30 Temmuz’da aktarım başına beş ila altı gwei arasındaydı. Bu değerler, dokuz ay ilkin ETH birim başına 4.878 dolara ulaştığında kaydedilen aktarım maliyetlerinden fazlaca değişik.

O vakit, bitinfocharts.com ölçümleri, averaj ETH geçirme tutarının geçirme başına ortalama 29 $ bulunduğunu detaylandırdı. Archive.org’da kaydedilen bir anlık görüntü, etherscan.io’nun Gas Tracker’ının daha ucuz işlem oranlarını listelediğini gösteriyor.

30 Temmuz ücretleri beş ila yedi gwei arasındayken, 9 Kasım 2021’deki en düşük ücret 171 gwei yada geçirme başına 12.83 dolardı. Bir ERC20 işleminin maliyeti 39,71 dolardı ve merkezi olmayan bir borsa (dex) ticareti 122,18 dolardı.

Ethereum ağ ücretleri fazlaca düşükken, 30 Temmuz’da kaydedilen ikinci katman (L2) ücretleri daha da düşüktü. Bir Loopring transferi 0,02 dolardı ve jeton takası için maliyet 0,39 dolardı. ZKSync işlemleri 0,05 dolardı ve token takasları kabaca 0,13 dolardı. İyimserlik ve Arbitrum, işlem başına 0,21 ila 0,25 ABD doları ve takas başına 0,31 ila 0,41 ABD doları ile en yüksek L2 ücretlerine haizdir.

Bu hikayedeki etiketler

Averaj Ücret, Ayı Piyasası, Ayı Piyasası Eylemi, Bitinfocharts.com, BTC ücretleri, veriler, ETH, ETH ücretleri, ETH Gaz Ücretleri, ether, Eter ücretleri, Ethereum, Ethereum (ETH), Ethereum ücretleri, etherscan.io, etherscan.io’s Gaz İzleyici, Ücretler, L2 ücretleri, l2fees.info, Medyan Ücret, Medyan Ücretler, ölçümler, Madenci Ücretleri, Madenci ödülleri, Ağ Tutarı, Zincir üstü veriler, İstatistikler, Aktarma Ücretleri

Son 30 gün süresince Ethereum ücretlerinin düşük kalmaya devam etmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mevzu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 5.700’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, etherscan.io’nun Gaz İzleyicisi

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir