BAE Artık Acentelerin Ödeme Olarak Sanal Paranın Kullanıldığı Gayrimenkul İşlemlerini Rapor Etmesini İstiyor – Düzenleme Bitcoin Haberleri

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), artık emlakçıların, komisyoncuların ve hukuk firmalarının, sanal para biriminin ödeme olarak kullanıldığı gayrimenkul işlemlerini Finansal İstihbarat Birimi’ne rapor etmelerini gerektirdiğini söylemiş oldu. Benzer şekilde, “işlemde kullanılan fonların sanal bir varlıktan elde edilmiş olduğu” gayrimenkul alım yada satımları da rapor edilmelidir.

İşlem Taraflarının Kimlik Belgeleri Kaydedilmelidir

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) hükümeti, sanal para biriminin ödeme yöntemi olarak kullanıldığı gayrimenkul işlemleri için yeni raporlama gereksinimleri getirdiğini söylemiş oldu. Bu yeni raporlama gereksinimlerinin getirilmesiyle BAE, “kara para aklama ve terör finansmanına karşı küresel mücadeleye yönelik sürdürülebilir ve gelişen yaklaşımını” sergiliyor.

WAM tarafınca gösterilen bir rapora nazaran, raporlama gerekliliklerini değişiklik yapma sonucu, BAE’nin Iktisat, Hakkaniyet Bakanlıkları ve Mali İstihbarat Birimi (FIU) tarafınca düzenlenen birkaç toplantı ve tartışmayı izledi. Tartışmalar, emlakçıların, komisyoncuların ve hukuk firmalarının emlak alım yada satım raporlarını FIU’ya iyi mi sunması gerektiğine odaklandı.

Yeni raporlama gerekliliklerinin bir parçası olarak emlakçılar, “tek yada çoklu nakit ödemenin/ödemelerin” gerçekleştiği tüm nakit işlemlerini rapor etmelidir. [are] 55.000 AED’ye eşit yada daha çok [$14,974]FIU’ya. Dijital para birimi söz mevzusu olduğunda, ödemeler sanal bir varlığın kullanımını içerdiğinde, acentelerin ve aracıların FIU’ya rapor vermeleri gerekir. Aynısı, “işlemde kullanılan fonlar” olduğunda da yapılmalıdır. [are] sanal bir varlıktan türetilmiştir.”

WAM raporuna nazaran, yeni raporlama mekanizması artık “emlakçılar, komisyoncular ve hukuk firmalarının işlemle ilgili öteki belgelerin yanı sıra geçerli işleme taraflarının kimlik belgelerini almalarını ve kaydetmelerini gerektiriyor.” Raporda, kuralların “yukarıdaki gayrimenkul işlemlerine taraf olan hem gerçek hem de tüzel kişiler için” uygulanacağı açıklandı.

Ekonomik ve Finansal İstikrarın Sağlanması İçin Raporlama Gereklilikleri

Ayrıca rapor, BAE’nin iktisat bakanı Abdulla bin Touq Al Marri’den, görünüşte yalnızca ekonomik ve finansal istikrarı sağlamakla kalmayıp hem de işletmeler tarafınca meydana getirilen yanlış uygulamalarla savaşım eden yeni raporlama gereksinimlerinin kabul edilmesini övdüğünü aktarıyor. Hakkaniyet Bakanı Abdullah Sultan Bin Awwad Al Nuaimi ise yeni raporlama gerekliliklerinin getirilmesinin hükümet ve hususi sektörün beraber çalıştığını kanıtladığını öne sürdü. Dedi ki:

Gayrimenkul sektöründeki belirli işlemler için raporlama kurallarının getirilmesi, BAE’nin kara para aklama ve terörün finansmanına karşı savaşım için ulusal çerçeveyi güçlendirmek için hükümet ve {özel sektör} içinde iyi mi koordine ettiğinin bir başka örneğidir.

FIU başkanı Ali Faisal Ba’Alawi, yeni gereksinimlerin “FIU’nun kullanabileceği finansal haber alma kalitesinin iyileştirilmesine” destek olacağını söylemiş oldu. Ba’Alawi, gerekliliklerin FIU’nun şüpheli fon yada yatırım transferlerini izlemesine destek olacağını da sözlerine ekledi.

Bu öykü hakkında düşüncelerin neler? Aşağıdaki yorumlar bölümünde ne düşündüğünüzü bizlere bildirin.

Terence Zimwara

Terence Zimwara, Zimbabwe ödüllü bir gazeteci, yazar ve yazardır. Bazı Afrika ülkelerinin ekonomik sorunları ve dijital para birimlerinin Afrikalılara iyi mi bir kaçış yolu sağlayabildiği hakkında kapsamlı yazılar yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, Cezary Wojtkowski/Shutterstock.com

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımı yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir