BAE Sakinlerinin %11.4’ü Kripto Para Birimlerine Yatırım Yapmış oldu – Öne Çıkan Bitcoin Haberleri

Ülkenin Telekomünikasyon ve Dijital Devlet Düzenleme Kurumu (TDRA) tarafınca gösterilen bir rapora gore, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) sakinlerinin %11’den birazcık fazlası kripto para birimlerine yatırım yapmış oldu. Küresel olarak, Birleşik Arap Emirlikleri şu anda kripto para birimi yatırım oranı açısından onuncu sırada içeriyor.

BAE’nin Küresel Kripto Merkezi Olma Misyonu

Birleşik Arap Emirlikleri telekom düzenleyicisi, Telekomünikasyon ve Dijital Devlet Düzenleme Kurumu (TDRA) tarafınca meydana getirilen bir araştırmaya gore, ülke sakinlerinin ortalama %11,4’ü kripto para birimlerine haiz yada yatırım yapmış oldu. Kriptoya maruz kalan sakinlerin bu oranıyla, BAE şimdi en oldukça kripto yatırımı meydana getiren sakinlere haiz ilk on ülke içinde içeriyor.

Khaleej Times’da yer edinen bir rapora gore, TDRA’nın 2022 Dijital Yaşam Seçimi çalışmasının bulguları, BAE’nin dijital varlıklar için küresel bir merkez olma hedefini gerçekleştirme yolunda ilerleyebileceğini gösteriyor. Ek olarak, TDRA’nın Dijital Yaşam Seçimi raporundaki bazılarına yönelik ifşaatlar, BAE’nin kripto para birimlerini benimseyen ve düzenleyen ilk ülkelerden biri olma kararını haklı çıkarıyor şeklinde görünüyor.

Kripto Platformlarına Lisans Verilmesi

BAE’nin kripto para birimlerinin kullanımını teşvik etme yada artırmaya destek olmasının yollarından biri, küresel kripto para birimi platformlarına işletme lisansları vermektir. Bitcoin.com News tarafınca bildirildiği şeklinde, BAE – Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu (VARA) şeklinde düzenleyici kurumlar vesilesiyle – Binance, FTX ve OKX şeklinde önde gelen kripto değişiklik platformlarına lisans verdi.

Ek olarak, bazı kripto platformları o zamandan beri ülkede operasyonlar kurdu. Ek olarak, Abu Dabi Küresel Pazarı (ADGM) vesilesiyle ülke, küresel standartları karşılayan düzenleyici ve denetleyici bir çerçeve yapmaya odaklanmıştır.

Khaleej Times raporuna gore, bunlar BAE’yi kripto para birimi yatırımları açısından onuncu önder ülke konumuna getiren faktörlerden bazıları olabilir.

Bu öykü hakkında düşüncelerin neler? Aşağıdaki yorumlar bölümünde ne düşündüğünüzü bizlere bildirin.

Terence Zimwara

Terence Zimwara, Zimbabwe ödüllü bir gazeteci, yazar ve yazardır. Bazı Afrika ülkelerinin ekonomik sorunları ve dijital para birimlerinin Afrikalılara iyi mi bir kaçış yolu sağlayabildiği hakkında kapsamlı yazılar yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir