Bank of England Analistleri Metaverse’de Kriptonun Mühim Rollere Haiz Bulunduğunu Görüyor – Düzenleme İhtiyacını Tartışıyor – Metaverse Bitcoin Haberleri

İngiltere Merkez Bankası analistleri, kripto varlıklarının metaverse içinde mühim rollere haiz olabileceğini söylüyor. “Metaverse’de kriptonun yaygın olarak benimsenmesi, sağlam tüketici koruması ve finansal istikrar düzenleyici çerçevelere uyumu gerektirecektir” diye eklediler.

İngiltere Merkez Bankası’nın Metaverse, Kripto ve Düzenleme Üstüne Analistleri

İngiltere Merkez Bankası ekonomisti Owen Lock ve siyaset analisti Teresa Cascino Salı günü “Kripto varlıklar, metaverse ve sistemik risk” başlıklı bir blog yazısı yayınladı.

“Kripto varlıklar meta veri deposunda mühim rollere haiz olabilir” diye başladılar ve şu uyarıda bulundular:

Açık ve merkezi olmayan bir meta veri tabanı büyürse, kripto varlıklardan meydana gelen mevcut riskler, sistemik finansal istikrar neticeleri doğuracak şekilde ölçeklenebilir.

“Meta veri tabanında yada başka herhangi bir ortamda kriptonun yaygın olarak benimsenmesi, sağlam tüketici koruması ve finansal istikrar düzenleyici çerçevelere uyum gerektirecektir” diye vurguladılar.

Lock ve Cascino, “Açık meta veri deposunun, sanal dünyalar içinde beraber çalışabilen dijital nesnelere haiz olmak ve bu tarz şeyleri işlemek için bir vasıta gerektireceğini” açıkladılar: “Kripto varlıkların burada mühim bir rol oynamak için iyi bir konumda bulunduğunu düşünüyoruz.”

Detaylandırdılar:

Büyük bir açık-metaverse gerçekleşirse, haneler kripto varlıklardaki servetlerinin daha büyük bir kısmını metaverse tabanlı ödemeler yapmak yada yatırım amacıyla tutabilirler.

Ek olarak, firmalar, mal ve hizmetler için giderek artan bir halde kripto ödemelerini kabul edebilir ve meta veri tabanında giyim eşyası olmayan tokenler (NFT’ler) şeklinde dijital varlıkları satabilirler.

Yazarlar ek olarak, büyüyen bir açık-metaverse kripto varlıklarının yatırım beklentilerini ve destekleyici altyapılarını iyileştirmesi durumunda banka dışı finansal kurumların kripto varlıklarını artırabileceğine dikkat çekti.

Lock ve Cascino, “Metaverinin bu evrimi belirsizdir” diyerek görüşlerinin kesinlikten ziyade bir olasılık bulunduğunu ekledi.

“Bununla beraber, bu riskler gerçekleşirse, bir kripto varlık riskinin kristalleşmesi şunlarla sonuçlanabilir: haneler ve firmalar için bilanço kayıpları, işsizlik üstünde bir tesir, kripto varlık pozisyonlarındaki marj çağrılarını karşılamak için banka dışı geleneksel varlıkların yangın satışları ve Maruz kalan bankalar üstünde negatif karlılık tesirleri” uyarısında bulundular.

Yazarlar, “Öteki her şey eşit, kripto varlık piyasasının boyutu ne kadar büyükse, riskler o denli büyük ve daha dizgesel hale gelebilirler” diyerek şu sonuca varıyor:

Bundan dolayı mühim bir adım, düzenleyicilerin, sistemik duruma ulaşmadan ilkin meta veri tabanında kripto varlıkların kullanımından meydana gelen riskleri ele almasıdır.

İngiltere Merkez Bankası ekonomisti ve siyaset analistine katılıyor musunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Kevin Helms

Avusturya Ekonomisi talebesi olan Kevin, 2011 senesinde Bitcoin’i buldu ve o zamandan beri bir müjdeci oldu. İlgi alanları Bitcoin güvenliği, açık kaynak sistemleri, ağ tesirleri ve iktisat ile kriptografi arasındaki kesişmedir.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımı yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir