Bankacılık Krizi Üstüne Burry, Kiyosaki ‘Düzmece Para’ Enjeksiyonları Mevzusunda Uyardı; Signature Bank Çöküşünün Arkasındaki ‘Kripto Karşıtı’ Gündemden Bahsedildi — İnceleme Haftası – The Weekly Bitcoin News

Mevcut küresel bankacılık fiyaskosunu çevreleyen spekülasyonlar ve tartışmalar şiddetle devam ediyor. 2008 ekonomik krizini tahmin etmesiyle tanınan hedge fon yöneticisi Michael Burry, 1907 Paniği ile karşılaştırmalar yaparken, Rich Dad Poor Dad yazarı Robert Kiyosaki bu hafta ABD ekonomisine daha çok ‘düzmece para’ enjekte edilmiş olduğu mevzusunda uyardı. İlgili bir haberde, ABD Temsilciler Meclisi eski üyesi ve Signature Bank yönetim kurulu üyesi Barney Frank, düzenleyicilerin bankanın son başarısızlığıyla ilgili olarak bir “kripto karşıtı ileti” göndermek istediğinden şüphelendiğini söylemiş oldu. Tamamı ve daha fazlası derhal aşağıda, son olarak Bitcoin.com Haber Haftası İncelemesinde.

Michael Burry, Mevcut Bankacılık Kargaşasını 1907 Paniğiyle Kıyaslıyor – Piyasaların Dibi Vurguluyor

2008 mali krizini tahmin etmesiyle tanınan bir koruma fonu yöneticisi olan Michael Burry, mevcut bankacılık kargaşası ile 1907 Paniği içinde paralellikler kurdu. JP Morgan’ın tavır almasından üç hafta sonrasında paniğin çözüldüğünü ve piyasaların dibe vurduğunu kaydetti. Meşhur yatırımcı, “Geçen hafta sonu bir stant açıldı” dedi.

Devamını oku

Robert Kiyosaki, Kurtarma Paketleri Başlarken “Çarpışma Önünde” Uyarısında Bulunmuş oldu — Daha Fazla Bitcoin Almayı Tavsiye Etti

En oldukça satan Rich Dad Poor Dad kitabının meşhur yazarı Robert Kiyosaki, bitcoin, altın ve gümüş tavsiyesini yineledi. Silicon Valley Bank ve Signature Bank’ın batkı etmesinin arkasından hükümetin kurtarma paketlerinin başladığını vurgulayan Kiyosaki, Fed’in “hasta ekonomiye” daha çok “düzmece para” enjekte edeceği uyarısında bulunmuş oldu.

Devamını oku

Yeni Bir Trendin Eşiğinde: Credit Suisse, Swiss National Bank’tan 50 Milyar İsviçre Frangı Kurtarma Paketi Aldı

Credit Suisse, bu hafta hisselerinin değerinde mühim bir düşüşün arkasından finans kuruluşunun sağlığına olan itimatını yitirdi. Son beş gün içinde, Credit Suisse hisseleri ABD doları karşısında %24,34 düştü ve küresel bankacılık sistemiyle ilgili korkular içinde itimatı aşındırdı. Çarşamba günü saat 21.00 (ET) civarında Credit Suisse, İsviçre Ulusal Bankası’ndan (SNB) 50 milyar İsviçre frangı (54 milyar $) borç alarak likiditesini güçlendirdiğini duyurdu. Dünyanın bankacılık sistemiyle ilgili endişeler yayılmaya devam ederken, ABD’de ve yurtdışında kurtarma önlemleri ortaya çıkmaya başlıyor.

Devamını oku

Banka Yönetim Kurulu Üyesi ve Dodd-Frank Eş-Sponsor Barney Frank, İmza Bankası Başarısızlığının Arkasında ‘Kripto Karşıtı’ Mesajından Şüpheleniyor

Massachusetts’ten ABD Temsilciler Meclisi’nin eski bir üyesi ve 2010 Dodd-Frank Yasası’nın önde gelen eş-sponsoru Barney Frank, Signature Bank’ın son başarısızlığı ile alakalı görüşünü tartıştı. Bir röportajda Frank, düzenleyicilerin “oldukça kuvvetli bir kripto karşıtı ileti göndermeyi” amaçladığına inandığını belirtti. Signature yönetim kurulu üyesi olarak da vazife meydana getiren Frank, finans kuruluşunun kapanmasına şaşırdığını deklare etti.

Devamını oku

Ne düşünüyorsun? Bankacılık domino taşları şimdi tasarlanmış bir kripto karşıtı gündemin parçası mı oluyor? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

bitcoin.com

2015’ten beri Bitcoin.com, yeni gelenleri kripto ile tanıştırmada dünya lideridir. Erişilebilir eğitim materyalleri, zamanında ve nesnel haberler ve sezgisel kendi kendine gizleme ürünleri sunarak, her insanın kripto para birimi ve finansın geleceği hakkında satın almasını, harcamasını, ticaretini, yatırım yapmasını, kazanmasını ve güncel kalmasını kolaylaştırıyoruz.

Fotoğraf Kredileri: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Direkt bir satın alma yada satış teklifi teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada şirket tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, hukuk yada muhasebe danışmanlığı sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede bahsedilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada kaynaklandığı iddia edilen herhangi bir hasar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırmanız Durumunda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir