Barclays Dijital Siyaset Başkanı: Siyaset Yapıcılar Kripto Parayı “Aslen Öleceğini Düşündükleri İçin” Düzenlemedi

Dünyanın dört bir tarafındaki düzenleyici eylemlerdeki son artış, siyaset yapıcıların nihayet kripto para birimlerine uyanmasından kaynaklanıyor olabilir.

Londra’daki Citi Dijital Para Sempozyumunda Birleşik Krallık, Avrupa ve ABD Birleşik Devletleri’ndeki kripto düzenlemelerine değinen yakın tarihindeki bir panelde Barclays dijital siyaset başkanı Nicole Sandler, siyaset yapıcıların görünürdeki geç gelişinin aslen kasıtlı bulunduğunu savundu.

“Bazı siyaset yapıcıların söylediği bir şey, bu pazarı yapmak istediğini yapmak için terk ettikleri, bu sebeple esasen öleceğini düşündükleri” dedi. “Ve ölmedi, büyüdü, büyüdü, büyüdü.”

2016’da Avrupa Komisyonu ile dijital varlıklara ilişkin yasal bir çerçeveyi tartışırken edinmiş olduğu deneyimden yola çıkan Sandler, alanın o zamanlar yeni ortaya çıkmış olabileceğini, sadece kesinlikle şimdi olmadığını savundu ve bir kez daha ortaya çıkmasının niçin olmadığını tekrarladı. düzenleyiciler yakın zamana kadar uzak durdu.

“Yeni ortaya çıkmış olduğu ve düzenleyemedikleri için değildi, pazarın nereye gittiğini görmek bir seçimdi” dedi. “Ve şimdi bunu düzenlemeleri icap ettiğini biliyorlar. Sadece mesele şu ki, düzenleme baştan sona uzun vakit alıyor.”

ABD’deki kripto düzenlemeleri

Düzenleyici baskı bilhassa ABD Birleşik Devletleri’nde şiddetli olmuştur.

Kasım ayında Sam Bankman-Fried’in FTX imparatorluğunun çöküşünün peşinden Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) süratli ve kesin adımlar attı. Bankman-Fried’i suçladıktan sonrasında SEC, kripto borsasının destek baş mühendisi Nishad Singh’i de yatırımcıları dolandırmakla suçladı.

Gene de Sandler, FTX çöküşünün “teknolojiyle hiçbir ilgisi olmadığı” mevzusunda ısrar etti.

Düzenlemeler kesinlikle destek olsa da, borsanın düşüşü ilk olarak “fena bir erkek oyuncu” çevresinde döndüğünü söylemiş oldu ve firmanın koşul ve koşullarının “alan kişi fonlarınızı alıp başka bir şey için kullanabileceğinizi söylemediğini” sözlerine ekledi. dediler.

Komisyon ek olarak değişik nedenlerle öteki kripto firmalarının peşine düştü. 22 Mart’ta SEC, Coinbase’e bir Wells Bildirimi yayınlayarak Kaliforniya merkezli borsaya şirkete karşı icra takip edeni başlatacağını bildirdi. Coinbase’in staking ürünlerinin kayıt dışı menkul kıymetler oluşturduğuna dair bildirim.

Mevzuya yakın bir kaynak Decrypt’e, Coinbase liderliğinin, SEC’in Amerikalı yatırımcıların “aniden halıyı kaldırmaya karar vermeden” ilkin senelerce kriptoya katılmasına izin vermesi sebebiyle hayal kırıklığına uğradığını söylemiş oldu.

Kripto topluluğu, bilhassa SEC başkanını hedef alarak, mevzuyla ilgili kolları sıvadı.

Panelist arkadaşı Ijeoma Okoli, “İnsanlar kripto alanında SEC’in başkanı olan Gary Gensler’den hoşlanmıyor” dedi. “Fakat insanoğlu ortalama on yıl öncesini, finansal krizin peşinden, aynı insanın CFTC’nin başkanı olduğu zamanı düşünürse, türev sektörünün büyük çoğunluğu – küresel türev sektörü – ondan nefret ediyordu. kriptoyu seçtiğini, bu yalnız onun MO’su”

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir