Barclays, Kripto Sorumlusu Bakır’ı Destekleyen Yatırımcılar Listesine Katıldı: Rapor

Londra Şehri kaynaklarından alıntı meydana getiren Sky News raporuna gore, dijital varlık şirketi Copper’ın yeni destekçiler içinde bankacılık devi Barclays ile beraber yeni fonlar toplamış olduğu bildiriliyor.

Rapora gore Barclays, Copper’ın “birkaç gün içinde” neticelenmesi beklenen son finansman turunun bir parçası olarak “milyonlarca dolarlık nispeten mütevazı bir meblağ” yatırım yapıyor.

Dmitry Tokarev tarafınca 2018 senesinde kurulan Copper, kurumsal yatırımcılara gizleme, ana komisyonculuk ve takas hizmetleri sunmaktadır. Şirket ek olarak, kripto borsalarını birbirine bağlayan ve işlemler yürütülürken fonların çevrimdışı depolanmasını elde eden hususi bir tecim teknolojisi olan ClearLoop’u geliştirdi.

Londra merkezli şirket, geçen yıl Haziran ayında bir B Serisi finansman turunda 75 milyon dolar sağlamış oldu ve milyarder yatırımcı Alan Howard, zam için 25 milyon dolarlık bir uzatmaya öncülük etti.

Şirket ek olarak LocalGlobe, Dawn Capital ve MMC Ventures dahil olmak suretiyle küresel risk sermayesi sektöründe başka büyük adlar de kazanmıştır.

Ek olarak Copper, 2016-2019 yılları aralığında eski Başbakan Theresa May altında İngiltere Maliye Bakanı olarak vazife meydana getiren Lord Philip Hammond’u kıdemli danışman olarak işe aldı.

Geçen Kasım ayında, firmanın Tiger Global, SoftBank Group ve Accel ile beraber değerlemesini 3 milyar dolara çıkaracak 500 milyon dolarlık bir C Serisi zam istediği bildirildi.

Sadece 2022 ayı piyasası, Sky News’e gore Bakır ölçeğini geri getirdi.

Copper, dijital varlık hizmet sağlayıcılarının faaliyetlerine devam etmek için geçici kayıt başvurusunda bulunmalarını gerektiren İngiltere Mali Davranış Otoritesinden (FCA) hemen hemen onay almadı, sadece Mayıs ayında İsviçre’de düzenleyici onay aldı.

Decrypt, yorumlar için Copper’a ulaştı, sadece derhal geri dönmedi.

Barclays ve kripto

Barclays, 2015 senesinde yardım bağışları için Bitcoin’i kabul etmeye başladığında kripto para birimlerini destekleyen ilk İngiltere merkezli hususi bankaydı.

Banka, 2018’de suni zeka, dağıtılmış defterler ve akıllı sözleşmeler benzer biçimde alanlara odaklanan yeni bir girişim kolu başlatmadan ilkin, kullananların poundları Bitcoin’e dönüştürmelerine olanak tanıyan bir toplumsal ödeme uygulamasını başlatmak için 2016 senesinde finansal hizmetler şirketi Circle ile ortaklık kurdu.

Geçen yıl, İngiltere’nin Mali Davranış Otoritesinin Binance üstündeki baskısını takiben Barclays, müşterilere fonlarını dünyanın en büyük kripto borsasına göndermelerini engellediğini söylemiş oldu.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir