Başka bir BitMEX yöneticisi, Banka Gizliliği Yasasını ihlal etmekten suçlu bulunmuş oldu

ABD New York Cenup Bölgesi Başsavcısı’na nazaran, BitMEX eski yöneticisi Gregory Dwyer Banka Gizliliği Yasasını ihlal etmekten suçlu bulunmuş oldu.

Kripto borsasında İş Geliştirme Başkanı olarak vazife icra eden Dwyer, BitMEX’in ilk çalışanlarından biriydi ve şimdi borsanın “kara para aklamayı önleme (“AML”) programı oluşturma, uygulama ve sürdürmede başarısız bulunduğunu kabul etti.

ABD Avukatı Damian Williams’a nazaran, Dwyer’ın suçunu kabul etmesi şimdi hükümetin, üç kurucu ortak da dahil olmak suretiyle BitMEX’in dört kilit yöneticisine karşı kara para aklama karşıtı yasaları kasten ihlal ettikleri için karar alabildiği anlamına geliyor. Williams dedi ki:

“Bugünün savunması, kripto para borsalarında yönetim yetkisine haiz çalışanların, bu tür borsaların kurucularından daha azca olmamak suretiyle, Banka Gizliliği Yasası kapsamındaki yükümlülüklerini kasten göz ardı edemeyeceğini yansıtıyor.”

Yetkililer daha ilkin 2020’de FinCEN, DOJ ve CFTC’nin ABD sakinlerinin kripto ticareti yapmasına izin verdiği için şirkete karşı dolandırıcılık ve hukuk davaları açmasıyla BitMEX’in peşine düştü. Bununla beraber, ülkede etkinlik gösterme lisansı yoktur ve KYC standartları zayıftır.

Suçlamalar, firmanın 100 milyon dolar para cezası ödemesine ve kurucu ortakların ve yöneticilerin firmanın faaliyetlerini bırakmasına niçin oldu.

Halihazırda suçunu kabul eden üç kurucu, Samuel Reed, Benjamin Delo ve Arthur Hayes. Üçlü, ceza ve para cezalarının düşürülmesi için hükümetle müdafa anlaşmaları yapmış oldu.

Dwyer da aynı çizgiyi çekmiş şeklinde görünüyordu. İhlalden elde etmiş olduğu kazancı temsil eden 150.000 dolar para cezası ödemeyi kabul etti.

Sadece ceza, üç kurucu ortağı da mahkum eden yargıç John G. Koeltl tarafınca belirlenecek. Kabahat için maksimum ceza beş senedir, sadece bir çok şahıs Dwyer’ın daha hafifçe bir ceza almasını bekliyor.

Ayrıca, hükümetin BitMEX davasına dahil olan herkesi adalete teslim etme ısrarı, tüm kripto sanayisine bir uyarı gönderiyor.

Popüler olarak Crypto Mom olarak malum SEC Komiseri Hester Pierce, 2020’de BitMEX yöneticilerinin tutuklanmasının kripto endüstrisi için “AML/KYC cephesinde oldukça yüksek ve net” bir ileti bulunduğunu söylemiş oldu.

Gösterilen: BitMEX, ABD, Hukuk

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir