BBVA’ya Gore Yeni Nesil Kripto Destekli Hesap Müşterilerinin %20’sini Kolombiyalılar Oluşturuyor – Haberler Bitcoin Haberleri

İspanya merkezli hususi bir banka olan BBVA, Latam kullanıcılarının kripto destekli çözümleriyle fazlaca ilgilendiğini belirten bir yazı yayınladı. Kurum, İsviçre’den erişilebilen Yeni Nesil hesaplarının kullanıcılarının ortalama %20’sinin bu hesaplar tarafınca sunulan kripto hizmetlerinden etkilenen Kolombiyalılar bulunduğunu bildirdi.

BBVA’ya Gore Kolombiyalılar Kripto Hizmetlerinin Çekmiş olduğu

Kripto para çözümleri ve bunlarla ilişkili hizmetler, ekonomilerinin özellikleri sebebiyle Latam kullanıcıları tarafınca giderek daha çok benimseniyor. Dünya genelinde hizmet sunan bir İspanyol bankası olan BBVA’ya gore, Latam kullanıcıları, firmanın kripto çözümlerine ilgi duyan müşterilerin büyük bir bölümünü oluşturuyor. BBVA, bir makalede, müşterilerin direkt banka hesaplarından kripto para birimlerine yatırım yapmalarına olanak tanıyan Yeni Nesil hesaplarının kullanıcılarının ortalama %20’sinin Kolombiyalı bulunduğunu ortaya koydu.

Bu, bu ülkenin vatandaşlarının, bu para birimlerini dijital bir cüzdandan öteki fiat para birimleriyle değişiklik yapma olasılığı ile ilişkili bitcoin ve ethereum ticareti sunan bu tür hesaplara bilhassa ilgi duyduğu anlamına gelir. BBVA’nın sunmuş olduğu verilere gore hesap web sayfasını ziyaret eden Kolombiyalıların %37’si hizmetlerle ilgileniyor.

Hizmetler, ülkede mevcut olan net kripto para birimi yasal çerçevesi sebebiyle İsviçre merkezlidir. Haziran ayında The Banker’a sunulan bir röportajda, BBVA İsviçre CEO’su Alfonso Gomez, firmanın ülkeden kripto hizmetleri sunmasına yol açan şeye değindi. O duyuru etti:


İsviçre proaktif. Mesela Finma devamlı yardım etmeye isteklidir. Ve düzenleyiciler, BBVA benzer biçimde geleneksel bankalar kendilerine yaklaşıp bu tür bir teknolojiyi düşündüğümüzü söylediklerinde oldukça rahatlar.Kolombiya’da Kripto Yakalanıyor

Kolombiyalı kullananların kripto para tabanlı çözümlere olan ilgisi istikrarlı bir halde artıyor ve platformlarını Kolombiyalılara taşıyan birkaç borsanın ilgisini çekiyor. Her ikisi de Latam merkezli kripto tecim şirketleri olan Bitso ve Ripio, bu yıl ulusta hizmetlerini sunmak için genişledi.

Ülkenin hükümeti ek olarak, kripto para varlıklarını ve borsalarını düzenlemeye adım atmak için harekete geçti ve ülkenin Mali Denetimi, sanal varlık servis sağlayıcılarının (VASP’ler) bankalarla olan ilişkisini yönetmek için kurallar oluşturmayı teklif etti.

Aynı şekilde, Haziran ayında Kolombiya kongresi, ilk tartışmasında kripto para borsalarının eylemlerini düzenlemeye yönelik bir yasa tasarısını onayladı.

Kolombiyalıların kripto tabanlı çözümlere olan ilgisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bizlere bildirin.

Sergio Goschenko

Sergio, Venezuela merkezli bir kripto para gazetecisidir. Kendisini oyuna geç kalmış, Aralık 2017’de fiyat artışı olduğunda kriptosfere girmiş olarak tanımlıyor. Bilgisayar mühendisliği geçmişi olan, Venezuela’da yaşayan ve kripto para patlamasından toplumsal düzeyde etkilenmiş olarak, değişik bir perspektif sunuyor. kripto başarısı ve bunun bankasız ve yetersiz hizmet alanlara iyi mi destek olduğu hakkında.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, Carlos Cabral de Menezes / Shutterstock.com

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir