BendDAO NFT Pazarını Çökertebilir mi? Bir ihtimal

Mühim Çıkarımlar

Bir Crypto Twitter kullanıcısı, güvence olarak kullanılan oldukca sayıda Bored Ape Yacht Club NFT’sinin BendDAO’da tasfiye noktalarına yaklaştığını belirttiğinden, NFT pazarında potansiyel bir tasfiye çağlayanına ilişkin korkular bugün toplumsal medyada dolaştı. BendDAO, kullananların güvence olarak NFT’lere karşı ETH ödünç almalarını elde eden bir “NFTfi” projesidir. BendDAO, yalnızca daha geniş NFT pazarı için barometre olarak görülen Bored Ape Yacht Club, CryptoPunks ve Azuki benzer biçimde yüksek kıymetli, mavi çipli NFT’lerle ilgilenir.

Bu makaleyi paylaş

BendDAO, NFT sahiplerinin varlıklarını kilitlediklerinde ETH ödünç almalarına müsaade eden “NFTfi” olarak adlandırılan bir projedir.

BendDAO Nedir?

Kripto topluluğunun üyeleri, bu kez NFT pazarında başka bir potansiyel tasfiye kademesinin ufukta olduğundan kaygı duyuyorlar.

Kaygı, NFT pazarının finansallaşmasını hızlandırmayı amaçlayan birkaç sözde “NFTfi” protokolünden kabul edilen BendDAO’ya odaklanıyor. BendDAO, NFT’ler için oluşturulmuş bir borç verme protokolüdür. ETH mudileri getiri elde etmek için likidite sağlayabilir (şu anda ETH ve BEND’de %8,15 APR ödüyor), NFT sahipleri varlıklarını kilitlediklerinde ETH ödünç alabilirler. Buna karşılık, koleksiyoncular, sanatın kendisi için bir parçayı esnetmenin yada haiz olmanın ötesinde varlıklarından yarar elde ederler. Birisi BendDAO’da bir NFT’yi kilitlediğinde, bu koleksiyonun taban fiyatının %40’ına kadar ödünç alabilir. Sadece taban fiyat düşer ve kredinin orijinal değerine yaklaşırsa, NFT tasfiye edilebilir ve açık artırmaya çıkarılabilir. Bu durumda, borçlunun krediyi geri ödemesi yada tasfiye ile karşı karşıya kalması için 48 saati vardır.

Cirrus olarak malum takma adlı bir NFT toplayıcısı Çarşamba günü BendDAO’da alarmı çalmak için Crypto Twitter’a gitti ve birçoğu tasfiye riski altında olan 59 milyon dolarlık NFT’nin protokole güvence olarak yatırıldığına dikkat çekti. Protokole yatırılan “korkulu” sayıda Bored Ape Yacht Club NFT’sinin düşük sıhhat faktöründe bulunduğunu söylediler; bu, bir varlığın ne süre tasfiyeye yaklaştığını belirlemek için kullanılan bir ölçüdür.

Sıkılmış Maymun Balina Kıvılcımlar Basamaklı Korkular

Cirrus tweet fırtınasını yayınladıktan kısa bir süre sonrasında, Franklin olarak tanımlanan üretken bir Bored Ape Yat Kulübü üyesinin BendDAO’dan 10.245.37 ETH (cari fiyatlarla ortalama 19.2 milyon dolar) ödünç almış olduğu ortaya çıktıktan sonrasında topluluğun korkuları arttı. Franklin, 60 Bored Apes portföyüne haiz dünyanın en büyük NFT balinalarından biridir. Oldukça fazla maymuna haiz oldukları için endişeler, ETH borçlarını ödemek için taban fiyatı düşürebilecekleri fikrinden kaynaklandı. Bu, potansiyel olarak BendDAO’ya yatırılan öteki maymunların koleksiyonun taban fiyatı düştükçe indirimli olarak satılmış olduğu bir tasfiye kademesine yol açabilir (öteki herhangi bir koleksiyonda bir tasfiye kademesinin gerçekleşebileceğini belirtmekte yarar var, sadece oldukca azı onun kadar kıymetli yada yaygın olarak kullanılıyor. Bored Ape Yacht Club olarak güvence olarak).

Franklin Perşembe günü BendDAO’ya olan borçlarını geri ödediklerini açıklamak için Twitter’a gitti, sadece bu korkuları yatıştırmak için oldukca azca şey yapmış oldu. NFT piyasası şu ana kadar herhangi bir büyük tasfiye vakasından kaçınmış olsa da, aşırı kaldıraç kullanımı sebebiyle alanın öteki alanları geçen yıl sert bir halde etkilendi. Aşırı kaldıraçlı kripto ticaretinin en dikkat çekici örnekleri, çoğunlukla teminatsız krediler kanalıyla büyük borç verenlerden milyarlarca dolar borç alan batkı etmiş kripto hedge fonu Three Arrows Capital ile ilgiliydi. İş modeli, müşterilere kazançlı getiri vaat eden kripto borç veren Celsius, Three Arrow’s Capital’in alacaklılarından biriydi ve piyasa çökerken batkı etti. Celsius, Three Arrows’a borç vermenin yanı sıra DeFi’ye ve Grayscale’in GBTC’si ve Lido’nun stakeed ETH’si benzer biçimde ürünlere yöneldi. BendDAO benzer biçimde NFTfi protokollerinin hız kazanmasıyla, kripto sahipleri başka bir likidite erimesinden korkmakta haklı olabilir.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı ETH’ye, Otherside NFT’lere ve öteki kripto para birimlerine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyan yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvelinde haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada noksan yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, noksan yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir halde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir