‘Big Short’ Yatırımcısı Michael Burry Doubts SEC’in Coinbase’deki Kripto Listelerini Doğru Bir Şekilde Araştırmak İçin Kaynakları yada IQ’su Var – Düzenleme Bitcoin Haberleri

2008 mali krizini tahmin etmesiyle meşhur hedge fon yöneticisi Michael Burry, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Coinbase’deki kripto listelerini doğru bir halde araştırmak için ihtiyaç duyulan kaynaklara ve IQ puanlarına haiz olmadığına inanıyor.

Michael Burry, SEC’den Coinbase’deki Kripto Listelerini Araştırıyor

Meşhur yatırımcı ve yatırım şirketi Scion Asset Management’ın kurucusu Michael Burry, Salı günü kripto borsası Coinbase’i araştıran ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) hakkında kısa bir yorum yapmış oldu.

En oldukca 2007 ve 2010 yılları aralığında meydana gelen ABD yüksek faizli mortgage krizini öngören ve bundan kar eden ilk yatırımcı olarak tanınır. Michael Lewis’in ipotek kriziyle ilgili olarak yazdığı “The Big Short” kitabında yer ediniyor. Christian Bale’in oynadığı bir film.

Burry, “Coinbase Kripto Listelemelerinde SEC Sondasıyla Karşı Karşıya” başlıklı bir Bloomberg makalesine yorum yapmış oldu:

SEC’in bunu doğru bir halde meydana getirecek kaynaklara yada IQ puanlarına haiz olmadığından inanırım.

Bloomberg, SEC’in Coinbase’i araştırmış olduğu haberini, menkul kıymetler bekçisinin borsanın eski bir ürün yöneticisine içeriden öğrenenlerin ticareti suçlamasıyla tokat atmasından birkaç gün sonrasında, süreçte dokuz kripto tokenini menkul kıymetler olarak adlandırdıktan birkaç gün sonrasında yayınladı.

Coinbase, SEC’in kripto menkul kıymetlerini listelediği iddiasına derhal itiraz etti. Nasdaq listesindeki kripto borsasının baş hukuk görevlisi Paul Grewal Pazartesi günü tweet attı:

Bunu yeniden yeniden söylemekten mutluluk duyuyorum: SEC’in daha ilkin gözden geçirdiği bir süreç olan titiz titizlik sürecimizin menkul kıymetleri platformumuzdan uzak tuttuğundan eminiz ve bu mevzuda SEC ile bağlantı oluşturmayı dört gözle bekliyoruz.

Burry, kripto para birimi hakkında sık sık yorum yapmıyor. Geçen yıl Kasım ayında, hiçbir kripto para birimini kısaltmadığını doğruladı. Ekim ayında, “Kripto para birimlerinin bir balonun içinde olduğuna inanıyorum” dedi.

SEC mevzusunda Michael Burry ile aynı fikirde misiniz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Kevin Helms

Avusturya Ekonomisi talebesi olan Kevin, 2011 senesinde Bitcoin’i buldu ve o zamandan beri bir müjdeci oldu. İlgi alanları Bitcoin güvenliği, açık kaynak sistemleri, ağ tesirleri ve iktisat ile kriptografi arasındaki kesişmedir.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir