Biggie Smalls NFT Koleksiyonu 10 Dakika İçinde Tükendi, Sahipleri Yayınlanmamış Özgür Yoldam için Lisans Hakları Aldı – Bitcoin Haberleri

Salı günü, Notorious BIG’in müzik, moda, film ve yayınlanmamış arşivlerinin yöneticileri olan Christopher Wallace Estate, on dakika içinde tükenen 3.000 misilsiz token (NFT) koleksiyonunu düşürdü. Dijital koleksiyonlar NFT platformu Oneof vesilesiyle çıkarıldı ve yeni NFT’lerin sahipleri artık daha ilkin yayınlanmamış bir BIG freestyle’ın sesi için lisans haklarına sahipler.

Christopher Wallace Estate, Meşhur BÜYÜK’ün Yaşamına ve Anısına Adanmış ‘Sky’s the Limit’ NFT Koleksiyonunu Yayınladı

NFT platformu Oneof, Amerikalı rapçiye adanmış 3.000 3D dijital koleksiyon koleksiyonunu bıraktığında, NFT koleksiyoncuları Notorious BIG NFT’leri elde etme şansına sahipti. Christopher Wallace, 1994 senesinde Bad Boy Records’tan “Ready to Die” adlı albümünü çıkardıktan sonrasında sahne adları Biggie, Biggie Smalls ve The Notorious BIG ile tanınır.

The Source ve Billboard’a nazaran Biggie, “tüm zamanların en büyük rapçisi” olarak adlandırıldı, bu sebeple 1994 tam uzunluktaki albüm RIAA’dan dört kat platin sertifika aldı.

“Sky’s the Limit” misillemeyen token (NFT) koleksiyonunda Amerikalı rapçi Biggie Smalls, çeşitli giysiler, şapkalar, taçlar ve güneş gözlükleri takan üç boyutlu bir halde yer ediniyor.

Biggie NFT koleksiyonuna “Sky’s the Limit” denir ve 3.000 NFT’nin üretken bir koleksiyon olduğundan Kangol şapkası, değişik giysiler ve kimi zaman bir taç giyen Notorious BIG’in 3D karakterlerini ihtiva eder.

Oneof pazaryeri duyurusunun Salı günkü ayrıntılarına nazaran, NFT “her NFT sahibine Biggie Smalls’un Brooklyn’de bir sokak köşesinde çekilen en meşhur özgür stilinin sesini toplu olarak lisanslama hakkı veriyor”. “Efsanevi statüsüne karşın, özgür yoldam hiçbir süre resmi olarak piyasaya sürülmedi yada öteki müzisyenlerin kendi şarkılarında örneklemeleri ve kullanmaları için sağlanmadı. Şimdiye kadar.”

Oneof’un bir temsilcisine nazaran, “Sky’s the Limit” NFT koleksiyonu on dakika içinde tükendi ve bir şahıs web portalını ziyaret ettiğinde site, derlemenin resmi olarak “tükendiğini” söylüyor.

Sadece, NFT’ler artık Oneof pazarında kapmak için hazır ve kullanıcılar koleksiyondan belirli NFT’ler için teklif verebilir. Voletta Wallace’ın ve Biggie’nin mülkünün yöneticisi Wayne Barrow, bir NFT koleksiyonunun Eylül 1996’da Las Vegas’ta vefat eden rapçiyi memnun edeceğini söylemiş oldu.

Barrow, Bitcoin.com News’e gönderilen bir açıklamada, “Biggie’nin müziği, hip-hop kültürünün ve küresel tesirinin oldukça mühim bir parçası” dedi. “Willingie Inc’den iş ortağımız Elliot Osagie, Biggie’nin yakında bir NFT vesilesiyle dönüşeceği ikonu dünyaya sergileyen rezil özgür stili paylaşmak için OneOf ile bir araya gelme ve bunu hayranlarıyla paylaşma konseptini buldu. Onu gururlandıracağından güvenilir olduğumuz bir halde.”

Notorious BIG NFT’ler, Bruce Lee, Muhammed Ali ve Jerry Garcia benzer biçimde vefat eden ikonik efsanelerden bir takım müzisyen ve ünlülerden esin alan NFT koleksiyonlarını takip ediyor. Geçen Aralık ayında, NFT Makersplace, Shakur Estate tarafınca yetkilendirilen dünyanın ilk 2pac NFT koleksiyonunu duyurdu. Notorious BIG’in son olarak dijital koleksiyonları benzer biçimde yukarıda bahsedilen NFT koleksiyonlarının tümü, aileler yada mülkler tarafınca onaylanmıştır.

Bu hikayedeki etiketler

2pac, ses lisansı, Biggie, Biggie NFTs, Biggie Smalls, Brooklyn, Bruce Lee, taç, Elliot Osagie, özgür yoldam, Hip Hop, Jerry Garcia, Kangol şapka, ses lisansı, Muhammed Ali, Notorious BIG, Oneof market, Oneof marketplace, Oneof NFT drop, Rap Müzik, rapçi, Voletta Wallace, Wayne Barrow

Notorious BIG’in NFT koleksiyonu hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mevzu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 5.700’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, The Biggie NFT koleksiyonu çizimi

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir