Bilinmeyen cüzdan, eski adrese bağlı 3 milyar dolarlık Bitcoin geçirme ediyor

(Yazı, bunun yeni bir satın alma olmayabileceğine dair yeni ayrıntılara dikkat çekmek için Doğu Saati ile 22:30’da güncellendi)

Gizemli bir yatırımcı, 10 Ağustos’ta 3 milyar doların üstünde yada ortalama 133.000 Bitcoin harcadı yada geçirme etti ve yeni bir cüzdanı en büyük üç bireysel Bitcoin sahibinden biri haline getirdi. Cüzdan etkinliğine ilişkin topluluk değerlendirmeleri, yeni cüzdanın yalnız para transferi meydana getiren eski bir oyuncu olabileceğini gösteriyor.

Bir Twitter kullanıcısı, cüzdan adresini takip ettiklerini söylemiş oldu ve gizemli yatırımcının, birkaç işlemde 130.000 Bitcoin’i değişik bir cüzdana taşıyan eski süre alıcısı bulunduğunu savundu.

Haziran 2022 verilerine nazaran Satoshi Nakamoto, tüm bireyler, borsalar, borsalar ve firmalar içinde en büyük Bitcoin sahibidir. Nakamoto’nun 2009’da Bitcoin’i piyasaya sürdükten sonrasında her biri 50 BTC ödülü olan 22.000’den fazla blok çıkardığı tahmin ediliyor. Tahminler Nakamoto’nun ortalama 22.000 değişik cüzdanda 1,1 milyondan fazla Bitcoin tuttuğunu gösteriyor.

En Büyük Bitcoin Sahipleri

Nakamoto’nun yanı sıra, en büyük Bitcoin sahibi, ortalama 683.480 Bitcoin tutan varlık yönetim şirketi Grayscale’dir. Kripto borsası devi Binance, Grayscale’i tüm kategorilerde ikinci en büyük Bitcoin sahibi olarak takip ediyor. Binance, ortalama 447.197 Bitcoin ile Bitcoin tutan kripto borsaları içinde da ilk sırada yer ediniyor.

Haziran 2022 itibariyle En Büyük Bitcoin Sahipleri

Winklevoss Twins haricinde neredeyse tüm bireysel Bitcoin sahiplerinin bilinmeyen kimlikleri vardır. Cameron ve Tyler Winklevoss, Feysbuk’a karşı bir davadan kazandıkları milyonları Bitcoin’e yatırdılar ve ilk Bitcoin milyarderleri oldular. Bildirildiğine nazaran, dolaşımdaki tüm Bitcoin’in %1’ine sahipler. En büyük Bitcoin holdinglerine haiz kişiler içinde üçüncü sırada yer alıyorlar.

Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun da net kıymeti 96 milyar dolar olduğundan en büyük hissedarlar içinde olduğu tahmin ediliyor. Kripto varlıklarının net değerinin çoğunu oluşturduğunu ve yalnızca Bitcoin’i yatırım olarak tuttuğunu itiraf etti.

Yukarıdaki tabloya nazaran, 113.000 Bitcoin satın alan gizemli yatırımcı, en büyük Bitcoin holdinglerine haiz ikinci şahıs olarak Nakamoto’nun derhal arkasına yerleşti.

Ayı hissi değişiyor mu?

Kış piyasası adım atar başlamaz en büyük Bitcoin sahipleri satış hayata geçirmeye başladı. Trend Mayıs 2022’nin başından beri devam ediyor. En büyük sahipleri piyasaları bırakmaya devam ederken, yatırım meydana getirecek mühim bir miktarı olmayan kripto meraklıları Bitcoin toplamaya başladı. 10 Bitcoin’den azca olan yatırımcılara ‘Karides’ denir ve fiyatlar uygunken satın alırlar.

Blockworks’ün kurucu ortağı Jason Yanowitz’e nazaran karidesler doğru yolda olabilir. Kısa süre ilkin kriptoda ayı piyasalarının aşamalarını belirledi ve durgun fiyat aşamasının yatırımcıların piyasadan ayrılmak istemesine niçin olacağını söylemiş oldu. Sadece uzun solukta kriptonun gerçek kazananları piyasada direnen ve piyasada kalanlar olacaktır.

Bitcoin tutarları, tarihin en soğuk kripto kışında acı çekiyor. Sadece Bitcoin fiyatı uzun bir aradan sonrasında 10 Ağustos’ta 24.000 doları aştı.

Gösterilen: Bitcoin, Cüzdanlar

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir