Binance, 29 Eylül’e kadar USDC ve öteki bazı durağan(durgun) paraları desteklemeyi bırakacak

Binance, USD Coin (USDC), TrueUSD (TUSD) ve Paxos Standard’ı (USDP) platformunda takas edilebilir varlıklar olarak kaldıracağını ve kullanıcılarının bu durağan(durgun) paralardaki bakiyesini 29 Eylül’e kadar Binance USD’ye (BUSD) çevireceğini deklare etti.

Binance’e bakılırsa bu hareket, kullanıcıları için likiditeyi ve ana para verimliliğini artırmaya yönelik.

Changpeng Zhao liderliğindeki değişiklik, kullananların bu durağan(durgun) paralardaki varlıklarını manuel olarak BUSD’ye çevirebileceklerini sürdürdü. Sadece, BUSD’den etkilenen stabilcoinlere dönüşemezler.

Binance kullanıcıları ek olarak USDC’yi vadeli işlemleri için bir marj varlığı olarak kullanamazlar. USDC ek olarak Tutum ve Stakings, Binance Hisse, Kripto Kredileri, Armağan kartları ve ötekiler benzer biçimde öteki ürünlerinden de kaldırıldı.

CEO Changpeng Zhao, bir tweet’te Binance’in USDC’yi listeden çıkarmadığını ve kullananların gene de USDC yatırıp çekebileceklerini deklare etti.

Listeden kaldırılmadı. Gene de USDC yatırabilir ve çekebilirsiniz. Yalnız tüm likiditeyi tek bir çiftte birleştirmek. Kullanıcılar için en iyi fiyat, en düşük kayma.

— CZ 🔶 Binance (@cz_binance) 5 Eylül 2022

CryptoSlate araştırması daha ilkin, 29 Ağustos haftasında Binance’in USDC sıcak cüzdanlarından averaj 1 milyar USDC’nin ayrıldığını ortaya çıkarmıştı.

USDC, 52 milyar dolarlık piyasa kıymeti ile kripto alanındaki en büyük ikinci durağan(durgun) paradır. Binance destekli stablecoin 19,5 milyar dolarlık piyasa kıymeti ile üçüncü sırada yer alırken, TUSD 1 milyar dolarlık piyasa kıymeti ile beşinci sırada yer ediniyor. USDP altıncı sırada ve 945 milyon dolarlık bir piyasa kıymeti var.

Tether’in USDT’si, sektördeki tecim hacminin %80’inden fazlasını oluşturan 67 milyar dolarlık piyasa değeriyle, uzaydaki baskın durağan(durgun) paradır.

USDC kısa süre ilkin ABD yaptırımları sebebiyle Tornado Cash ile etkileşime giren cüzdanları engelleme sonucu sebebiyle kripto paydaşlarından eleştiri aldı.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir