Binance ABD, SEC’in Bir Güvenlik Bulunduğunu Söyledikten Sonrasında Kripto Token’ı ‘Dikkatli Olduğu İçin’ Kaldırdı – Düzenleme Bitcoin Haberleri

Binance’in ABD platformu, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) bir menkul kıymet duyuru ettikten sonrasında kripto token amfisini listeden çıkarıyor. Başka bir kripto borsası olan Coinbase, tokenin bir menkul kıymet olmadığını savunarak düzenleyici ile aynı fikirde değildi.

Binance, AMP’yi ‘Dikkat Bolluğu Haricinde’ Kaldırdı

Binance’in ABD borsası (Binance US), ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) menkul kıymetler olarak duyuru etmiş olduğu kripto tokenlerinin platformunda listelenmemesini sağlamak için harekete geçiyor. SEC kısa süre ilkin eski bir Coinbase ürün yöneticisine karşı oluşturulan davada dokuz kripto tokeninin menkul kıymet bulunduğunu söylemiş oldu. Bunlar AMP, RLY, DDX, XYO, RGT, LCX, POWR, DFX ve KROM’dur.

Binance ABD deklare etti:

SEC, davasında menkul kıymet bulunduğunu iddia etmiş olduğu dokuz dijital varlığı isimlendirdi. Bu dokuz tokenden yalnızca amp (AMP) Binance.US platformunda listeleniyor.

Kripto borsası Pazartesi günü yapmış olduğu açıklamada, “Oldukça dikkatli olmak adına, AMP tokenini 15 Ağustos 2022 tarihinden itibaren Binance.US’tan kaldırmaya karar verdik” dedi.

Binance US, 15 Ağustos’ta platformundaki AMP mevduatlarının 21:00 EDT’de kapatılacağını ve AMP/USD tecim çiftinin 23:00 EDT’de kaldırılacağını deklare etti. Duyuruda, “Tecim çifti için alım satım durduktan sonrasında tüm alım satım emirleri otomatikman kaldırılacak” denildi.

Borsa, kripto para biriminin sınıflandırılması çevresinde daha çok netlik oluşana kadar bu adımı attığını deklare etti ve kripto paranın gelecekte bir noktada alım satıma devam edebileceğini ekledi.

AMP’nin fiyatı, Binance US tarafınca meydana getirilen listeden çıkarma duyurusunun arkasından keskin bir halde düştü. Yazma esnasında AMP, son 24 saatte %11 düşüşle 0.0081411 dolardan işlem görüyor.

Binance’de AMP fiyat grafiği. Kaynak: Binance.com

Binance US, SEC tarafınca menkul kıymet olarak kabul edilebilecek kripto tokenlerine karşı davranışlarında ölçülü bir yaklaşım sergilerken, Nasdaq sıralamasında yer edinen kripto para borsası Coinbase, menkul kıymetler düzenleyicisi ile savaşım etmeyi seçti.

Eski çalışanına karşı oluşturulan davanın arkasından Coinbase, herhangi bir menkul kıymeti listelemediğini belirten bir blog yazısı yayınladı. Borsanın baş hukuk görevlisi Paul Grewal şunları yazdı: “Coinbase, platformunda menkul kıymetleri listelemiyor. Hikayenin sonu.” Yönetici ek olarak şunları söylemiş oldu: “Platformumuzdaki yedi varlık hakkında bizimle diyalog oluşturmak yerine, SEC direkt davaya atladı.”

Geçen hafta, raporlar SEC’in kripto menkul kıymet listeleri üstünde Coinbase’i araştırıyor olabileceğini ortaya çıkardı.

Bu hikayedeki etiketler

Binance, binance amp, binance coinbase, binance listeden çıkarma jetonları, binance listeden çıkarma jetonları, binance listeden çıkarma jetonları, Binance.us, Coinbase, jetonları listeden çıkarma, sec menkul kıymet beyanları, sec menkul kıymetler

SEC, bunun bir menkul kıymet bulunduğunu söyledikten sonrasında Binance’in AMP’yi listeden çıkarması hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Kevin Helms

Avusturya Ekonomisi talebesi olan Kevin, 2011 senesinde Bitcoin’i buldu ve o zamandan beri bir müjdeci oldu. İlgi alanları Bitcoin güvenliği, açık kaynak sistemleri, ağ tesirleri ve iktisat ile kriptografi arasındaki kesişmedir.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir