Binance, Birleştirme öncesinde ETH ve WETH para yatırma ve çekme işlemlerini geçici olarak askıya alacak

Kripto para borsası Binance Pazartesi günü yapmış olduğu açıklamada, Ethereum (ETH) ve Wrapped Ethereum (WETH) ile ilgili tüm para yatırma ve çekme işlemlerini, Ethereum’un Birleştirme etkinliği beklentisiyle 6 Eylül saat 2’de (UTC) başlayarak, seçilen ağlarda durdurmayı planladığını duyurdu.

#Binance, 6 Eylül 2022 UTC 02:00’den itibaren aşağıdaki ağlarda Ether $ETH ve Wrapped Ether $WETH için para yatırma ve çekme işlemlerini askıya alacaktır.

ETH (Arbitrum)
ETH (OP)
ISLAK (RON)

— Binance (@binance) 5 Eylül 2022

Duyuruda şirket, Birleşme esnasında etkilenecek token ve ağların bir listesini paylaştı – kısaca ETH (Arbitrum), ETH (OP) ve WETH (RON). Şirket, askıya alma esnasında bu ağlarda meydana getirilen Ethereum (ETH) ve Wrapped Ethereum (WETH) mevduatlarının kredilendirilmeyeceğini ve etkilenen kullananların bir zincir bölünmesi durumunda herhangi bir “forked token kredisi” almaya uygun olamayacağını belirtti. “

Adlandırılmış ağlardaki işlemlerin askıya alınması, Birleştirme tamamlanana kadar sürecek şekilde planlanmıştır. Binance’e gore bu, “zincir bölünmesi durumunda çatallı tokenlerin tahsisini güvence altına almak” için yapılıyor.

Binance, bu ihtiyati hareketin yalnızca geçici bulunduğunu ve Etkilenen ağlarda Ether (ETH) ve Wrapped Ether (WETH) yatırma ve çekme işlemlerinin, Birleştirme tamamlandıktan sonrasında ağlar emin kabul edildiğinde devam edeceğini söylemiş oldu. Birleştirme esnasında, ETH ticareti, belirtilen ağ askıya almalarından etkilenmeyecektir.

Uzun süreden beri beklenen etkinliğin, Ethereum ağının enerji tüketimini tahmin edilen %99,95 oranında azaltarak daha çevre dostu hale getirmesi umut ediliyor.

Binance’den daha çok haber:

Binance Pazartesi günü yapmış olduğu başka bir resmi açıklamada, kullananların USDC, USDP ve TUSD bakiyelerini 1: 1 oranında BUSD durağan(durgun) madeni parasına dönüştürmelerine destek olmak için 29 Eylül’de bir BUSD otomatik dönüştürme özelliği sunmayı planladığını paylaştı. Borsaya gore, bu “kullanıcılar için likidite ve ana para verimliliğini çoğaltmak için” yapılıyor ve USDC, USDP ve TUSD cinsinden fonlarını çekme söz mevzusu olduğunda kullanıcıları etkilemeyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir