Binance, Bloomberg’e CZ’ye karşı ‘minik düşürücü ifadeler’ sebebiyle dava açtı

Binance, şirkete ve kurucusu Changpeng Zhao’ya (CZ) karşı karalayıcı ifadeler sebebiyle New York Bölge Mahkemesinin Cenup Bölgesinde Bloomberg Businessweek’e dava açtı.

Dosyalama, 23 Haziran’da gösterilen “Kripto’nun En Varlıklı Adamı Soğuğa Karşı koyabilir mi?” başlıklı bir makaleyle ilgili. kripto kışının başlangıcını ve Binance’in düzenleyicilerle son mücadelelerini kapsıyor.

CZ, dosyalama hakkında kamuya bir izahat yapmadı sadece mevzuyla ilgili bir tweet’i retweet etti. Sadece haberin yayınlanmasından kısa bir süre sonrasında CZ, medya kuruluşunu son anda sahanın değiştirildiğini ve içeriğin kendisini ve şirketi negatif şekilde boyamak için kiraz topladığını söyleyerek eleştirdi.

Bloomberg: hey, senin için güzel bir profil parçası yapacağız, seni fotoğraf çekimlerine çağrı edeceğiz, vs. Sonrasında hikayeyi son dakikada değiştirir. 3. şahıslardan aldıkları tüm pozitif yorumları görmezden gelin. Bir tek eski negatifleri aldı. Ve gene de seni kapağa koyuyor. O NE LAN!? ustalaşmış olmayan

— CZ 🔶 Binance (@cz_binance) 24 Haziran 2022

Binance ve kurucusuna yönelik karalayıcı ifadeler nedir?

Dosyaya gore, Bloomberg makalesi “açıkça okuyucuları Binance ve Zhao’nun yasadışı yada hoş olmayan faaliyetlerde bulunduğuna inandırmak için yanlış yönlendirmek için tasarlanmış” oldukca sayıda mesnetsiz karalayıcı ifadeler yapmış oldu. Aşağıdaki örnekleri verdi:

Kara para aklama, dolandırıcılık ve bilgisayar korsanlığının kripto endüstrisinin tarihinin ayrılmaz bir parçası olduğu ve hatta saygı duyulan projelerin bile “eskikle hafifçe tozlandığı” iddiaları, Binance’in bu tanıma uyduğunu ima ediyor. Borsanın “büyük bir” bulunduğunu söyleyen isimsiz bir tüccardan alıntı Shitcoin kumarhanesi”, iddia için bir temel sağlamadan yada anonim tüccarın kimliğini tanımlamadan yada doğrulamadan.[t]oda [Binance] aynı anda, bir borsa, bir aracı kurum, bir tutum bankası, bir risk sermayesi yatırımcısı, bir veri sağlayıcı ve bir “bok kumarhanesi” operatörüdür, kanıtlanmadan yapılmıştır.

Yazı Çince’ye çevrildi

Binance hukuk ekibi ek olarak, Bloomberg Businessweek’in 250. sayısının Çince baskısı için yazının müteakip çevirisinin okuyucuları daha da yanlış yönlendirdiğini ve karalayıcı ifadeler eklediğini iddia etti.

Çin baskısı, şimdi Meta Media Holdings Limited olan Hong Kong listesindeki Çağıl Media Tüm ortaklık Limited’in lisansı altında gösterildi. Yazının Çince versiyonunun başlığı “ZHAO Changpeng’in Ponzi Şeması” olarak değiştirildi.

Gene de yaratı, CZ’nin herhangi bir Ponzi planına taraf olduğuna dair hiçbir kanıt sunmadı. Değiştirilen başlık, Bloomberg Businessweek’in toplumsal kanallarında da gösterildi.

Bu durumu düzeltme girişimleri, Bloomberg Businessweek editörünün Binance’i Çağıl Medya’ya göndermesiyle sonuçlandı. Çağıl Medya ile müteakip temas, ilgili toplumsal medya gönderilerinin silinmesine ve yazının fizyolojik kopyalarının geri çağrılmasına niçin oldu.

Bununla beraber, Bloomberg Businessweek’in Çince baskısının 250. sayısı, başlığı değiştirilmiş olsa da, bazı web sitelerinde hala satıştaydı, “The
Gizemli Zhao Changpeng.”

Binance tarafınca belirlenen düzeltici adımları tam olarak yerine getirmediği için Hong Kong’daki Çağıl Media aleyhine yasal işlem başlatıldı.

New York’taki dosyalama, Bloomberg’den “devam eden davaya yardım” için bir bulgu emridir.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir