Binance CEO’su CZ, Bloomberg Bağlı Şirketine Hakaretten Dava Açtı

Mühim Çıkarımlar

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Bloomberg’in Çinli yan kuruluşu Çağdaş Media Company’yi karacılık sebebiyle dava ediyor. Yayıncı, başlığı değiştirmeden ilkin kapak başlığı “Changpeng Zhao’s Ponzi Scheme” ile ilgili bir sayı yayınladı. Binance daha ilkin Forbes’a alakasız bir mevzuda dava açmıştı.

Bu makaleyi paylaş

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Bloomberg’in yan kuruluşu Çağdaş Media Company’ye hakaret davası açtı.

Binance CEO’su Hakaret İddiasında Bulunmuş oldu

Binance başkanı Changpeng Zhao, Bloomberg’in Çinli yan kuruluşunu mahkemeye veriyor.

Hong Kong Economic Times (HKET) bugün haberleri bildirdi ve Changpeng Zho’nun Bloomberg’in Çince gösterim meydana getiren yan kuruluşu Çağdaş Media Company’ye dava açacağını doğruladı.

Medya şirketi Bloomberg Businessweek’in 250. sayısını “Changpeng Zhao’s Ponzi Scheme” başlığıyla yayınladı.

Zhao’nun savunması, Çağdaş Medya’nın etkili bir gösterim bulunduğunu altını çizdi ve kapak başlığının kamuoyundaki imajına zarar verdiğini ve sorun ve utanç yarattığını savundu. Firmadan Zhao’ya yönelik karalayıcı yorumlarını geri çekmesi, resmi bir özür dilemesi ve zararlar dahil maddi tazminat teklif etmesi istendi.

Ne Zhao ne de Binance bu mevzuda yorum yapmadı, sadece Zhao, bugün Watcher Guru’dan bir gönderiyi retweet ederek davaya dahil bulunduğunu ima etti.

Bloomberg, dava açılmadan ilkin Zhao’nun endişelerini kısmen doyum etmiş görünüyor. Başka yerlerdeki raporlar, rahatsız edici başlığın bazı örneklerinin geçen hafta “Gizemli Changpeng Zhao” olarak değiştirildiğini gösteriyor.

Ek olarak, rahatsız edici başlık yalnız kapağın Çince baskısında görülebilir. Kapağın İngilizce versiyonunda “Kripto’nun En Varlıklı Adamı Soğuğa Katlanabilir mi?” başlığı yer aldı.

Bu, Zhao’nun büyük bir haber kuruluşuna ilk dava açışı değil; Binance, 2020’de Forbes’a, firmayı gizlice para kazanmak ve düzenleyicilerden kaçmak için çalışmakla suçlayan bir yazı sebebiyle dava açtı. Binance, 2021’in başlarında bu davayı düşürdü ve bir yıl sonrasında medya devine 200 milyon dolarlık bir yatırım yapacağını duyurdu.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı BTC, ETH ve öteki kripto para birimlerine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyan yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvelde haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada tamamlanmamış yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, tamamlanmamış yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir şekilde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir