Binance CEO’su Exchange’in Curve Finans Saldırısından 450 Milyon Dolar Kurtardığını Söylemiş oldu – Bitcoin Haberleri

Son Curve Finance saldırısının arkasından Binance CEO’su Changpeng Zhao, borsanın bilgisayar korsanlarından 450 milyon dolar geri kazandığını duyurdu. Merkezi olmayan finans (defi) platformu Curve, 9 Ağustos’ta uygulamadan ortalama 570 milyon dolar çekildiğini görmüş oldu.

Binance Patronu, Exchange’in Curve Finance Hack Fonlarının %83’ünü Dondurduğunu Söylemiş oldu, Tesir Alanı Sağlayıcısı Exploitin DNS Önbellek Zehirlenmesi bulunduğunu Söylemiş oldu

Dört gün ilkin kripto topluluğu, Curve Finance ön ucunun istismar edildiğinin farkına vardı. Eğri durumu düzeltti sadece defi protokolünden 570 milyon dolar kaldırıldı. Sadece saldırganlar, fonları kripto borsalarına göndermeye karar verdi. Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), gerçekleştiği gün istismar hakkında tweet attı.

CZ, “Curve Finance, DNS’lerini son bir saat içinde ele geçirdi” diye yazdı. “Hacker, ana sayfaya fena niyetli bir sözleşme koydu. Mağdur sözleşmeyi onayladığında cüzdanı boşaltırdı. Hasar şu ana kadar 570 bin dolar civarında. Biz izliyoruz.” Binance’in durumu izlemesine ek olarak, Durağan(durgun) Float borsası bazı fonları dondurmayı başardı.

“Güvenlik departmanımız 112 tutarındaki fonların bir kısmını dondurdu. [ether]. Güvenlik departmanımızın ne işe yaradığını en kısa sürede çözebilmesi için lütfen bizlere e-posta gönderin, “Sabitfloat hack gününü yazdı. Saldırıdan üç gün sonrasında, 12 Ağustos’ta CZ, sabah 01:07’de (EST) Binance’in fonların kabaca %83’ünü geri kazandığını deklare etti.

CZ Cuma günü tweetledi: “Binance, hack’in %83’ünden fazlasını temsil eden Eğri çalınan fonlarının 450 bin dolarını dondurdu/kurtardı.” “Beraber çalışıyoruz [law enforcement] fonları kullanıcılara geri vermek için. Bilgisayar korsanı, parayı yakalayamayacağımızı düşünerek değişik şekillerde Binance’e göndermeye devam etti,” diye ekledi CZ.

Curve Finance, CZ’nin açıklamasını retweet etti ve günün erken saatlerinde ekibin alan adı sağlayıcısından kısa bir rapor aldığını kaydetti. [iwantmyname.com] Curve Finance, raporu paylaşırken, “Kısacası: DNS önbellek zehirlenmesi, ad sunucusundan taviz vermek değil,” dedi. “Web üstündeki asla kimse bu saldırılara karşı %100 güvende değil. ŞİDDETLE yaşananlar, DNS yerine ENS’ye taşınmaya başlamayı öneriyor.”

Alan adı sağlayıcısı iwantmyname.com’un raporu, Curve’nin açıklamalarını doğruluyor. iwantmyname.com’un izahat raporu ayrıntıları “Bir müşterinin alan adının hedeflendiği anlaşılıyor”. “Dış sağlayıcımızın barındırılan DNS altyapısının güvenliği ihlal edilmiş ve bu tesir alanı için DNS kayıtları, klonlanmış bir web sunucusuna işaret edecek şekilde değiştirildi. Harici sağlayıcıyla beraber meydana getirilen daha çok araştırma, bunun, güvenliği ihlal edilen herhangi bir ad sunucusundan ziyade DNS Önbelleği zehirlenmesi bulunduğunu gösteriyor.”

Bu hikayedeki etiketler

450 Milyon Dolar, 570 bin Dolar, Binance, Binance CEO’su, Changpeng Zhao, Curve, Curve fi frontend, Curve.finance, CZ, DeFi, Defi exploit, DNS Cache zehirlenmesi, ETH, Ethereum, Ethereum (ETH), Fixedfloat, Funds, Hack, hacker’ın fonları, iwantmyname.com, USDC, USDC fonları

Binance’in Curve Finance hackinden 450 milyon dolar geri kazanması hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mevzu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 5.700’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımı yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir