Binance CEO’su Orta Afrika Cumhuriyeti Lideri ile Buluştu — Başkan Touadéra, Toplantının ‘Hakikaten Muhteşem Bir An’ Bulunduğunu Söylemiş oldu – Africa Bitcoin News

Temmuz ayında Fildişi Sahili ve Senegal liderleriyle görüştükten sonrasında, kripto para birimi Binance CEO’su Changpeng Zhao, kısa sürede Orta Afrika Cumhuriyeti Başkanı (CAR) ile tanıştığını bir tweet’te deklare etti. İkisi tarafınca tartışılan konulardan bazıları “Orta Afrika Cumhuriyeti’nde eğitim, yatırımlar ve kripto paranın benimsenmesi” üstüne odaklandı.

ARAÇ için ‘İnanılmaz Mühim Bir Adım’

Küresel kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, Afrika’da benimsenmeyi sağlama mevzusundaki son çabalarının bir parçası olarak geçtiğimiz günlerde Orta Afrika Cumhuriyeti (CAR) Başkanı Faustin-Archange Touadéra ile bir araya geldi. Toplantı, CAR’ın bitcoin yasal ihalesini icra eden ilk Afrika ülkesi olmasından bir tek birkaç ay sonrasında gerçekleşti.

CAR lideri, toplantıyı övdüğü bir tweet’te Zhao ile karşılaşmasını ülkesi için “inanılmaz derecede mühim bir adım” olarak nitelendirdi.

Touadéra’ya nazaran, “hakkaten dikkate kıymet bir an” olarak da adlandırdığı toplantı esnasında Binance CEO’su kripto borsasıyla ilgili deneyimlerine dayanarak “bazı parlak fikirler” paylaştı. Touadera ekledi:

Eğitim, yatırımlar, Orta Afrika Cumhuriyeti ve bölgede kripto paranın benimsenmesi ve Sangoproject vizyonu toplantının bazı konularıydı. Gelecek için daha iyi şeyler şekilleniyor.

CZ, Bitcoin’i Benimseyen Başka Bir Ülkenin Lideri ile Buluştu

Toplantıyı onaylayan bir tweet’te Binance CEO’su, ikisinin “eğitim, yatırımlar, düzenleyici çerçeveler ve kripto benimsemeyi tartıştığını” söylemiş oldu.

CAR lideri ile yapmış olduğu son görüşmeden ilkin, daha ilkin Afrika’da evlat edinmeyi teşvik etme görevinde bulunduğunu söyleyen Zhao, Fildişi Sahili ve Senegal Cumhurbaşkanları ile bir araya geldi. Ayrıca, Binance CEO’sunun Touadéra ile yapmış olduğu toplantı, Zhao’nun yasal olarak bitcoin’i benimseyen bir ulusun lideriyle ikinci kez bir araya geldiğini gösteriyor. El Salvador Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin’i benimseyen bir ülkenin Binance CEO’suna ev sahipliği icra eden ilk lideri.

Ayrıca, CAR’ın Sango madeni para satışlarının alımını desteklemek için süregelen çabalarına karşın, satılan token sayısı, yazı yazılırken hala on beş milyonun altındaydı. Bu, token satışının başlamasından ortalama iki hafta sonrasında 210 milyondan 195 milyondan fazla Sango madeni parasının hemen hemen satın alınmadığını gösteriyor.

Gelen kutunuza gönderilen Afrika haberleriyle ilgili haftalık güncellemeleri almak için e-postanızı buraya kaydedin:

Bu öykü hakkında düşüncelerin neler? Aşağıdaki yorumlar bölümünde ne düşündüğünüzü bizlere bildirin.

Terence Zimwara

Terence Zimwara, Zimbabwe ödüllü bir gazeteci, yazar ve yazardır. Bazı Afrika ülkelerinin ekonomik sorunları ve dijital para birimlerinin Afrikalılara iyi mi bir kaçış yolu sağlayabildiği hakkında kapsamlı yazılar yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir