Binance CEO’su ‘Wazirx Cüzdanlarını Dönem Dışı Bırakabiliriz’ Uyarısında Bulunmuş oldu – Yatırımcılara Binance’e Fon Geçirme Etmelerini Tavsiye Etti – Borsalar Bitcoin Haberleri

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), şirketinin “Wazirx cüzdanlarını teknoloji düzeyinde dönem dışı bırakabileceği” mevzusunda uyardı ve Hindistan kripto borsasında fonu olan her insana bu tarz şeyleri Binance’e aktarmalarını tavsiye etti. CZ ve Wazirx’in kurucusu tarafınca Binance’in Wazirx’i satın alıp almadığına dair fazlaca sayıda tweet uyarısı.

Binance’in Uyarısı: Paranızı Aktarın

Küresel kripto borsası Binance ile Hint kripto borsası Wazirx arasındaki çatışma derinleşti. Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) Cuma günü tweet attı ve Wazirx’te fonu olan her insana bu tarz şeyleri Binance’e aktarmalarını tavsiye etti. “Wazirx cüzdanlarını teknoloji düzeyinde dönem dışı bırakabiliriz” diye uyardı.

Binance ve Wazirx arasındaki ihtilaf, Hindistan’ın İcra Müdürlüğü’nün (ED), kara para aklama soruşturmasının bir parçası olarak Wazirx’in banka varlıklarını dondurmasıyla başladı.

ED’nin duyurusunun peşinden Binance’in CEO’su, şirketinin Wazirx’i satın aldığını çabucak reddetti – iki borsanın satın almayı açıklamasından neredeyse üç yıl sonrasında.

Zhao, Wazirx’in satın alınmasının “hiçbir vakit tamamlanmadığını” savunurken, Wazirx’in kurucusu Nischal Shetty aynı fikirde değildi ve borsasının hakkaten Binance tarafınca satın alındığını iddia etti.

Binance ve Wazirx: Kim Neye Haiz?

Binance’in Wazirx’in sahibi bulunduğunu kanıtlamaya çalışan Shetty, Binance’in Wazirx’in alan adına haiz bulunduğunu, Amazon AWS web barındırma sunucularına kök erişimi bulunduğunu, tüm kripto varlıklarına haiz bulunduğunu ve tüm kripto kârlarını aldığını tweetledi.

Sadece CZ şunları savundu: “Wazirx kurucu ekibi, platformun operasyonlarının kontrolünü elinde tuttu. Bizlere (Binance) hiçbir vakit veri yada kullanıcı kontrolü, KYC vb. verilmedi.” Shetty’nin Binance’in Wazirx’e haiz olduğu ile alakalı tweetine cevap veren Zhao, şunları altını çizdi:

Tecim sistemi üstünde kontrolümüz YOKTUR. Azca ilkin AWS oturum açma bilgilerini verdiniz, kaynak kodu yok, dağıtım kabiliyeti yok. Ek olarak AWS hesabına, kaynak koduna, dağıtıma vb. erişiminizi de sürdürdünüz.

Takip eden bir tweet’te CZ, Wazirx’in Binance ile ortaklaşa iş yapmadığını iddia etti ve borsanın ED ile de ortaklaşa iş yapmadığını ekledi.

ED’nin soruşturmasıyla ilgili olarak Shetty, Wazirx’in sahibi olan Zanmai Labs’in “7 günden fazla bir süredir ED ile ortaklaşa iş yaptığını ve lüzumlu tüm verileri sunduğunu” tweetledi. Wazirx ek olarak tweet attı:

Birkaç gündür İcra Müdürlüğü (ED) ile tam bir ortaklaşa iş içerisindeyiz ve tüm sorularına tam ve saydam bir halde cevap verdik. ED basın açıklamasına katılmıyoruz. Öteki fiil planımızı değerlendiriyoruz.

Sizce Binance ve Wazirx içinde gerçekte ne oldu? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Kevin Helms

Avusturya Ekonomisi talebesi olan Kevin, 2011 senesinde Bitcoin’i buldu ve o zamandan beri bir müjdeci oldu. İlgi alanları Bitcoin güvenliği, açık kaynak sistemleri, ağ tesirleri ve iktisat ile kriptografi arasındaki kesişmedir.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir