Binance, Coinbase ile roller tersine döndükten sonrasında borsalarda en fazla Bitcoin tutarını elinde tutuyor

Borsa bakiyesi, borsalarda oturan Bitcoin miktarını ifade eder ve hem Coinbase hem de Binance için Ocak 2022’den bu yana düşüş trendi izliyordu ve Binance’in döviz bakiyesi ansızın bir dönüş yapmış oldu ve Mayıs ayında yükselmeye başladı. Hem genel hem de Coinbase’in döviz dengesi düşmeye devam ederken, hala artıyor.

Bitcoin Değişiklik Bakiyesi (Glassnode vesilesiyle)

Yukarıdaki grafik, kümülatif Bitcoin değişiklik bakiyesini, Bitcoin fiyatını ve her iki değişiklik devi Binance ve Coinbase’in değişiklik bakiyelerini göstermektedir.

Kümülatif döviz dengesini temsil eden yeşil çizgi, Şubat ayından bu yana keskin bir düşüş trendi izlemiştir. Senenin başlangıcında, borsalarda 2,6 milyondan fazla Bitcoin vardı. Bu sayı şimdi 2,4 milyonun altında ve 200.000 Bitcoin’lik net çıkış bulunduğunu kanıtlıyor.

Bu, Bitcoin arzının borsalardan kaldırıldığı ve uzun vadeli bir yükseliş eğilimine işaret etmiş olduğu anlamına geliyor.

madeni para tabanı

Coinbase, genel denge ile aynı eğilimi takip ediyor. Borsa, senenin başlangıcında ortalama 690.000 Bitcoin tuttu ve sekiz ayda 560.000’in altına düştü.

Bitcoin Borsası Net Konum Değişikliği (Kaynak: Glassnode)

Yukarıdaki grafik Coinbase’deki madeni paraların hareketlerini göstermektedir. Kırmızı çizgiler borsadan ayrılan Bitcoin’leri temsil ederken, yeşiller gelen bakiyeleri gösterir. Coinbase, senenin başından bu yana mühim oranda Bitcoin çekildiğini görmüş oldu. Ek olarak, alınan miktarlar Mart ve Mayıs ayları içinde bir kez ikiye katlandı; ve gene Temmuz’da.

ABD kurumlarının Coinbase’i tercih etmesi bu işlemlerde rol oynamış olabilir. Bir ayı piyasası ile karşı karşıya kaldıklarında, kurumların, Bitcoin’lerini Coinbase’den çekmeleri için onları motive etmiş olabilecek, satın al ve tut esasına bakılırsa hareket etme olasılıkları daha yüksektir.

Binance

Senenin başlangıcında aynı düşüş trendine yakalanmış olsa da Binance, Ocak ayına bakılırsa daha çok Bitcoin ile sonuçlandı. Yıla 586.000 Bitcoin ile başlamış olan borsa, Mayıs ayına kadar 560.000’in altına düştü ve Ağustos ayı itibariyle 623.000 Bitcoin’de bitti.

Yukarıdaki grafik, Şubat ve Mayıs ayları içinde azalan Bitcoin rezervlerini yansıtıyor ve bu ondan sonra bir dönüş alıyor.

Ayı piyasasında Coinbase ve Binance

Geçtiğimiz birkaç aydaki haberlere bakılırsa Binance ve Coinbase kış piyasasını değişik şekilde ele alıyor. Binance, sıkıntılı kış koşullarında yılmaz ve müşterilerini ilk sıraya koymaya devam ederken, Coinbase işten çıkarmalar, tartışmalar ve batkı spekülasyonları ile ilgilenir.

Binance

Kripto tarihindeki en soğuk kış başlamadan ilkin Binance US, tohum finansman turunda 4,5 milyar dolar değerindeydi ve borsa Abu Dabi’de genişleme yolunda ilk adımı attı. Binance, kış başladıktan sonrasında bile yatırımlarına ve işe alımlarına devam etti. Binance CEO’su Changpeng Zhao, firmanın fazlaca varlıklı bir konumda bulunduğunu ve yakında başka şirketleri satın almaya başlayacağını bile söylemiş oldu.

madeni para tabanı

Öte taraftan Coinbase, kış başlamadan derhal ilkin üç aylık raporunda batkı ifadeleriyle uğraşıyor. Kısa bir süre sonrasında, Coinbase kullanıcıları, Coinbase’in o sırada yardım etmeyi reddettiği borsaya göndermeye çalışırken Wormhole Lunas’larını yitirdi. Arkasından, borsa müşterileri ve Craig Wright tarafınca dava edildi. Onlarla uğraşmanın yanı sıra, Coinbase’in staking ürünü de SEC tarafınca soruşturma altına alındı.

Ayrıca borsa, piyasa koşulları sebebiyle yeni eleman alımını durdurdu ve yöneticilere karşı meydana getirilen bir dilekçe üstüne 1.100 kişiyi işten çıkardı. Son olarak Goldman Sachs’a bakılırsa Coinbase’in geliri kış koşulları sebebiyle %61 düşebilir ve firmanın hayatta kalabilmek için daha çok işçiyi işten çıkarması gerekebilir.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir