Binance, Curve DNS Hack’ten çalınan 450 bin doları geri aldı

Binance CEO’su Changpeng Zhao, 12 Ağustos’ta, hacker’ın Binance vasıtasıyla aklamaya çalışmasının peşinden borsanın Curve Finance’ten çalınan fonların %83’ünü tespit ettiğini ve dondurduğunu tweetledi.

Binance, hack’in %83’ünden fazlasını temsil eden 450 bin dolarlık Curve çalıntı fonunu dondurdu/kurtardı. Fonları kullanıcılara geri vermek için LE ile çalışıyoruz. Bilgisayar korsanı, parayı yakalayamayacağımızı düşünerek değişik şekillerde Binance’e göndermeye devam etti. 😂#SAFU https://t.co/Ekea9moeAw

— CZ 🔶 Binance (@cz_binance) 12 Ağustos 2022

Binance şu anda fonları kullanıcılara geri vermek için uygun kolluk güçleriyle çalışıyor.

DNS İstismarının Vakit Çizelgesi

Curve Finance, 9 Ağustos’ta DNS’lerini yakalayan bilgisayar korsanlarına 570.000 dolardan fazla yitirdi. DNS sahtekarlığı yöntemiyle, Curve internet sayfası klonlandı ve klonlanan web sitesinin konuşlandırıldığı IP’lerine DNS rotası yapmış oldu ve fena niyetli bir sözleşmeye onay istekleri ekledi.

🚨🚨🚨@CurveFinance ön ucu tehlikede, bir sonraki duyuruya kadar kullanmayın!

— samczsun (@samczsun) 9 Ağustos 2022

Belirli bölgelerdeki kullanıcılar için ilk engellemeler olmasına karşın, Curve ekibinin süratli bir yanıtı sorunları çözdü. 10 Ağustos itibariyle, kullanıcılar eğri.fi internet sayfasına ücretsiz bir şekilde erişebilirler.

Son olarak, https://t.co/vOeMYOTq0l için DNS ayarları her yere yayıldı, bundan dolayı Dünya üstündeki her yerde kullanımı güvenli.https://t.co/UKYBuunAhY ve zincire hususi siteler fazlaca daha ilkin güncellendi.

— Curve Finance (@CurveFinance) 10 Ağustos 2022

CryptoSlate’de Gazeteci

Christian, protokollerin kaputun altında iyi mi çalıştığını araştırmayı seven kripto meraklısı bir inek. Christian, DeFi protokol araştırması, token ekonomisi ve zincir içi analitik ile ilgilenmektedir.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Mesuliyet Reddi: Yazarlarımızın görüşleri yalnızca kendilerine aittir ve CryptoSlate’in görüşlerini yansıtmaz. CryptoSlate’de okuduğunuz bilgilerin hiçbiri yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır ve CryptoSlate bu makalede bahsedilebilecek yada bağlantı verilebilecek herhangi bir projeyi onaylamamaktadır. Kripto para birimleri satın almak ve ticareti yapmak yüksek riskli bir etkinlik olarak kabul edilmelidir. Lütfen bu makaledeki içerikle ilgili herhangi bir işlem yapmadan ilkin kendi durum tespitinizi yapın. Son olarak, kripto para ticaretinde para kaybetmeniz durumunda CryptoSlate hiçbir mesuliyet kabul etmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir