Binance, Curve Phishing Saldırısında Çalınan 450.000 Doları Geri Aldı

Mühim Çıkarımlar

Binance, Salı günü Curve Finance ön uç saldırısında çalınan toplam miktarın ortalama %83’ünü temsil eden 450.000 doları geri aldı. Durağan(durgun) Float kripto borsası ek olarak şu anda ortalama 212.000 dolar değerinde olan ortalama 112 ETH’yi ele geçirdi ve toplam varlık kurtarmasını %100’e getirdi. Binance kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, borsanın fonları kurbanlara geri vermek için kolluk güçleriyle beraber çalıştığını söylemiş oldu.

Bu makaleyi paylaş

Binance’in kurtardığı varlıklar, istismarda çalınan toplam miktarın ortalama %83’ünü temsil ediyor.

Binance Recovery Curve Hack Gelirleri

Binance, bu haftaki Curve Finance istismarında çalınan varlıkların çoğunu takip etti ve ele geçirdi.

Binance, hack’in %83’ünden fazlasını temsil eden 450 bin dolarlık Curve çalıntı fonunu dondurdu/kurtardı. Fonları kullanıcılara geri vermek için LE ile çalışıyoruz. Bilgisayar korsanı, parayı yakalayamayacağımızı düşünerek değişik şekillerde Binance’e göndermeye devam etti. 😂#SAFU https://t.co/Ekea9moeAw

— CZ 🔶 Binance (@cz_binance) 12 Ağustos 2022

Borsanın kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao bugün Twitter’da, firmanın merkezi olmayan borsa Curve Finance’te bu haftaki ön uç istismarında çalınan ortalama 450.000 dolar değerinde kripto para birimini geri kazandığını duyurdu. Zhao’ya gore, dondurulan gelir, vakada çalınan toplam miktarın ortalama %83’ünü temsil ediyor.

“Bilgisayar korsanı, onu yakalayamayacağımızı düşünerek Binance’e değişik şekillerde para göndermeye devam etti” dedi ve borsanın fonları kullanıcılara geri vermek için aslına bakarsan kolluk güçleriyle çalıştığını da sözlerine ekledi.

Daha ilkin, Lightning Network tabanlı kripto para borsası Fixed Float, şu anda ortalama 212.000 dolar değerinde olan 112 ETH’yi dondurdu. Durağan(durgun) Float Salı günü tweet attı “Güvenlik departmanımız 112 ETH tutarındaki fonların bir kısmını dondurdu” dedi. Toplamda iki ele geçirme, varlık kurtarmayı %100’e kadar getiriyor, bu da Curve’e meydana getirilen ön uç saldırıda para kaybeden tüm kurbanların tamamen telafi edilebileceği anlamına geliyor.

Eğri, 9 Ağustos’ta ortalama 573.000 ABD Doları karşılığında kullanıldı. Saldırgan, Eğri’nin ön ucunun Alan Adı Hizmeti’ni yansılamak ederek, kullanıcıları fena niyetli bir akıllı sözleşmeyi onaylamaları için kandıran bir kimlik avı sitesine yönlendirdi. Şüphelenmeyen kurbanlar işlemi onayladıktan sonrasında, bilgisayar korsanı kripto varlıklarını direkt cüzdanlarından çalabildi. Olayın arkasından saldırgan, parayı merkezi borsalara aktarmadan ilkin fonların kaynağını gizlemek amacıyla birden fazla adrese çalıntı ETH yığınları göndermeye başladı.

Sadece, görünüşe gore saldırgan, çalınan ETH’lerinin kaynağını gizleme mevzusunda başarısız bir iş çıkardı, bundan dolayı hepsi Binance ve Durağan(durgun) Float tarafınca etkili bir halde ele geçirildi.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı ETH’ye ve öteki birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc. bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda herhangi bir beyanda bulunmaz yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvelde haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada noksan yada yanlış olabilir. Eski, noksan yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için hiçbir şekilde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir