Binance CZ Classic’in Çin ile olan bağlarını yalanlıyor, LUNA %2,400 pompalıyor

CZ’nin Binance’in Çin’e dahil olmadığını söylemesi, Cardano’nun 22 Eylül’de planlanan Vasil yükseltmesi ve büyük hedge fon raporlaması için değişim öneren ABD düzenleyicileri.

CryptoSlate En Oldukca Okunan Haberler

CZ, Binance’in ‘Çin hükümetinin cebinde’ olduğu iddialarını yalan olduğunu beyan etti

Changpeng ‘CZ’ Zhao, Binance ve Çin hükümeti hakkında bir konuşma yapmış oldu. Kripto borsasının hiçbir süre Çin’e dahil edilmediğini ve doğum yerinin ve etnik kökeninin bir “kızıl harf” olmaması icap ettiğini deklare etti.

“Binance hiçbir süre Çin’e dahil edilmedi. Kültürel olarak da Çinli bir şirket benzer biçimde çalışmıyoruz. Birçok ülkede iştiraklerimiz var… Sadece Çin’de herhangi bir tüzel kişiliğimiz yok ve bu şekilde bir planımız da yok.”

CZ ek olarak “Guangying Chen” adlı gizli saklı bir Çinli gizmen olduğu iddiasıyla ilgili de cevap verdi. Chen’in bir arka ofis yöneticisi bulunduğunu ve sahibi ya da bir Çin hükümet ajanı olmadığını söylemiş oldu.

Cardano’nun Vasil yükseltmesi 22 Eylül’de gerçekleşecek

Cardano’nun ana şirketi Input Output (IOHK), Vasil yükseltmesinin geçici tarihini 22 Eylül olarak onayladı.

Vasil yükseltmesi, Cardano’nun ağ kapasitesini artıracak ve işlem maliyetlerini düşürecektir. Yükseltmenin sorunsuz olması ve kullanıcılara müdahale etmemesi yada blok üretim sürecini bozmaması planlanıyor.

Dijital kumarhane Stake.com, eski ortağı tarafınca oluşturulan 400 milyon dolarlık davayla karşı karşıya

Stake.com’un eski bir ortağı olan Christopher Freeman, kumarhane platformunu şirketten çıkarıldığı için dava ediyor.

Girişimin ilk günlerinde, Freeman firmanın %20’sine sahipti, sadece %6’sı öteki ekip üyelerine dağıtmak için hissesinden kesildi. Cezai tazminat olarak 400 milyon dolar istiyor.

Terra LUNA Classic, son 7 günde %2,400 kazançla şaşırtıcı bir halde geri dönmeye devam ediyor

Terra’nın LUNC’sinin son 7 gün içindeki %2,400 kazancı, geliştiriciler tarafınca tanıtılan yeni özelliklere kadar takip edilebilir.

LUNC, %2,6’ya varan yüksek bir bahis ödülü sunuyor ve yılda %37’ye varan bir yüksekliğe yetişmesi planlanıyor.

Token yakma mekanizmaları da fiyat artışına destek oldu. Tekrardan piyasaya sürülmesinden bu yana 3 milyardan fazla token yakıldı.

SEC ve CFTC, büyük riskten korunma fonu kripto raporlaması için değişimler önerdi

ABD düzenleyicileri, riskten korunma fonlarının kripto maruziyetlerini bildirmeleri için bir çerçeve sağlamaya çalışıyor.

Düzenleyiciler, dijital varlıklara meydana getirilen yatırımların daha yaygın hale geldiğini ve fonların kriptoya maruz kalması hakkında daha çok data toplama ihtiyacının arttığını söylemiş oldu. Ek olarak kripto topluluğunu, kripto para birimleri için kullanılacak en iyi terim olan “kripto varlık” yada “dijital varlık” mevzusunda netlik aramaya çağırdılar.

Celsius, Kasım ayı sonrasındaki operasyonları finanse etmek için 70 milyon dolarlık bir kredi geri ödemesi almayı bekliyor

Önümüzdeki üç ay süresince Celsius için nakit akışı tahmini, firmanın ABD Doları cinsinden bir kredinin geri ödemesinden 70 milyon dolarlık bir giriş kaydetmeyi beklediğini ortaya koydu.

Extra nakit, Celsius’un ticari operasyonlarını ve tekrardan yapılandırma planlarını Kasım ayına kadar finanse edecek ve şirkete hala ortalama 42 milyon dolarlık bir fazla bırakacak.

Araştırma Neticeleri

Zincir üstü ölçümler, uzun vadeli Bitcoin sahipleri için daha çok acıya işaret ediyor

CryptoSlate, tümü piyasa dibinin hemen hemen oluşmadığını gösteren zincir üstü üç mühim ölçümü çözümleme etti. Uzun Vadeli Sahipler (LTH) ölçümleri için Bitcoin toplam arzını kullanan analizden bir örnek alın.

Toplam arz 5 milyon jetonu aştığında, BTC fiyatı yükseliş trendine döner. Şu anda, BTC’nin mevcut arzı, Bitcoin sahiplerinin zararda bulunduğunu ve hala daha çok fiyat düşüşüne dayanabileceğini gösteren eşiği aşmadı.

Cryptoverse çevresinden haberler

IMF, sınır ötesi CBDC işlemleri için bir platform planlıyor

IMF, Eylül bülteninde sınır ötesi CBDC işlemlerini kolaylaştıracak bir dijital platform oluşturmak istediğini ima etti.

Platform, kamu ve hususi sektörlerin, kullananların gereksinimlerine uygun yerleşim özelliklerini uygulama kabiliyeti ile akıllı sözleşme kodları yazmasına izin verecek.

Bybit, 10 milyonu 0 ücret teklifiyle kutluyor

Bybit, 10 milyon kullanıcı dönüm noktasını kutlamak için teklifler deklare etti.

Platformda işlem icra eden kullanıcılar, 6 Eylül’den itibaren geçerli olmak suretiyle tüm spot işlem çiftlerinde sıfır ücret teklifini alacaklar. Kullanıcılar ek olarak Bybit Savings vasıtasıyla stake için %12’ye kadar APY kazanırlar.

Kripto Pazarı

Bitcoin, gün içinde -%0.55 düşüşle 19.972 $ seviyesinde işlem görürken, Ethereum -%0.47’lik 0n’lik bir düşüşü yansıtarak 1.578 $’dan işlem görmüş oldu.

En Oldukca Kazananlar (24s)

En Büyük Kaybedenler (24s)

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir