Binance Destekli BNB Akıllı Zinciri, Potansiyel Milyon Dolarlık Sömürü Üstünde Duraklatıldı, Token Kaydırdı %4 – Bitcoin Haberleri

Perşembe günü, 18:19 (ET), Bnb Smart Chain’in resmi Twitter hesabı, ekibin düzensiz aktivite fark ettiğini belirttikten sonrasında blok zincirini geçici olarak duraklattığını deklare etti. Kaynaklar, zincirin çapraz zincir köprüsünden 600 milyon dolardan fazla Bnb tokeninin çalındığını bildiriyor. Bnb Akıllı Zincir ekibi, Reddit’te “BSC’den alınan fonların 100 milyon dolar ile 110 milyon dolar içinde bulunduğunu” detaylandırdı.

Bnb Akıllı Zincir, Hack Söylentileri Içinde Geçici Olarak Duraklatıldı

Kripto token BNB, 600 milyon dolar değerinde ortalama 200 milyon BNB’nin sifonlandığı iddia edilen bir çapraz zincirli köprü saldırısının arkasından son 24 saat içinde ABD doları karşısında %4 kıymet yitirdi. Raporlar ek olarak “Tether’in hesabı kara listeye aldığını” ve Binance’i tüm zinciri duraklatmaya zorladığını belirtti.

Ekip, resmi Bnb Smart Chain Twitter hesabı vesilesiyle zincir duraklamasını duyurdu. “Düzensiz etkinlik sebebiyle BSC’yi geçici olarak duraklatıyoruz. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür diliyoruz ve burada daha çok güncelleme yapacağız. Sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz, ”dedi hesap 18:19’da Resmi Bnb Akıllı Zincir Twitter hesabı şunları ekledi:

Teyit etmek için, potansiyel bir istismar tespit ettikten sonrasında BSC’yi askıya aldık. Artık tüm sistemler denetim altına alındı ​​ve potansiyel güvenlik açığını derhal araştırıyoruz. Topluluğun herhangi bir transferin dondurulmasına destek olacağını biliyoruz. Tüm fonlar güvende. Tüm düğüm hizmeti sağlayıcılarına süratli ve özenli yanıtları için teşekkür etmek istiyoruz.

Yazma esnasında, saldırıyla ilgili birçok vurgunculuk var. Bir şahıs, “Saldırmadan ilkin, Bnb köprüsü istismarcısı bu köprü için bir aktarıcı olarak giriş yaptı” diye yazdı. Will Clemente Perşembe günü tweet attı, “Birkaç yüz milyon dolarlık BNB hack bildirildi. “Ekip, Binance Smart Chain’in geçici olarak duraklatıldığını duyurdu. Vay.”

Green Jeff Capital’in işlettiği Twitter hesabı durumu özetledi. Mevzunun sonunda, saldırganların her şey söylenip yapıldığında ortalama 100 milyon dolar kazanabileceğini kaydetti.

“Saldırganın sonraki hamleleri muhtemelen [ethereum] köprülerden ana ağa geri dönün ve sonrasında [Tornado Cash]. 45 milyon dolar civarında paraları var [ethereum] ana ağda, köprülerde 20 milyon dolar daha (Çığ ve Fantom yetkilisi),” Green Jeff tweetledi. “Aşırı teminatlandırılmış [ethereum] ödünç alırlarsa, maksimum 100mm dolar alabilirler.”

Çoğu zaman “CZ” olarak malum Binance CEO’su Changpeng Zhao, saat 19:51’de (ET), ilişki hakkında tweet attı. CZ, “Bir zincirler arası köprü olan BSC Token Hub’daki bir istismar, fazladan BNB ile sonuçlandı.” Dedi. “Tüm doğrulayıcılardan BSC’yi geçici olarak askıya almalarını istedik. Mevzu artık denetim altına alındı. Paranız güvende. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür diliyoruz ve buna nazaran daha çok güncelleme yapacağız.”

Bnb Smart Chain ekibi Reddit’te açıklardan yararlanma kaybının tahmininin 100 ila 110 milyon dolar civarında bulunduğunu deklare etti. Reddit gönderisi, “BSC’den alınan fonlar için ilk tahminler 100 milyon dolar ile 110 milyon dolar içinde” diye açıklıyor. “Sadece, topluluk ve iç ve dış güvenlik ortaklarımız yardımıyla, tahminen 7 milyon dolar aslına bakarsan donduruldu.”

Bazı Redditor’lar, Bnb Smart Chain’den yararlanma Reddit duyurusundan ve ötekiler BNB zincirinin ademi merkeziyetçiliğinden meydana gelen sayıların doğruluğunu sorguladı. İstismar, Bnb Akıllı Zincir köprüsü istismarının ilk fark edilmesinden bu yana Reddit ve Twitter şeklinde toplumsal medya sitelerinde güncel bir konuşma oldu.

Bu hikayedeki etiketler

600 Milyon $, 200 milyon BNB, %4 indirim, Binance, Binance Smart Chain, bnb, BNB hack, BNB Reddit sayfası, BNB Smart Chain, BNB Smart Chain Twitter hesabı, zincir duraklatma, Changpeng Zhao, Cross-chain Bridges, CZ, Exploit , Green Jeff, Hack, BNB hack, duraklatılmış zincir, Reddit Post, aktarıcı, söylentiler, Vurgunculuk, askıya alınmış BSC, Tornado cash, Will Clemente

Potansiyel BNB Akıllı Zincirler arası köprü istismarı hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mevzu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 6.000’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir