Binance, Ethereum Proof-of-Work Fork Desteğini Reddetmiyor

Hacimce dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, bugün Ethereum’un yaklaşmakta olan tartışmalı çatalı ETHPoW için desteği dışlamayacağını söylemiş oldu.

Borsa, 19 Eylül’de yada civarında gerçekleşmesi beklenen ve Ethereum’un uzun süreden beri beklenen bir hisse kanıtı konsensüs mekanizmasına yükseltmesini tamamlayan bir protokol değişikliği olan “birleştirmeyi” destekleyeceğini duyurdu. Bu kadar bekleniyordu.

Sadece şirket ek olarak, iş kanıtı kullanmaya devam etmeyi ve bir yan ürün ağı ve kripto para birimi oluşturmayı planlayan “birleştirme dirençlerini” destekleyeceğini de ekledi. Çarşamba günü yapmış olduğu açıklamada, “Yeni çatallı token olması durumunda Binance, çatallı tokenlerin dağıtımı ve geri çekilmesi için desteği değerlendirecek” dedi.

Ethereum Birleşmesi yaklaşıyor.

#Binance’de $ETH tutarsanız bilmeniz gerekenler:

🔸Binance “Birleştirme”yi destekleyecek.
🔸Yeni çatallanmış tokenler olması durumunda, dağıtım ve geri çekme desteğini değerlendirip değerlendireceğiz.

Ayrıntıları görüntüle ⬇️https://t.co/iuQSsXZ7fk

— Binance (@binance) 10 Ağustos 2022

Şirket, “Binance kullanıcılarını korumak için, tüm forklu tokenler, Binance’in öteki herhangi bir madeni para/token için yapmış olduğu şeklinde aynı katı listeleme araştırma sürecinden geçecek” diye ekledi.

Eylül ayında, Ethereum ağı ETH 2.0’a yükseltilecek. Proof of work blok zinciri olmak yerine, madencilere olan ihtiyacı ortadan kaldıracak olan Proof of Stake olacak.

Madenciler değil, doğrulayıcılar, ağın kriptosunu kilitleyerek ağı güvende tutacaktır. Değişikliğin Ethereum’u daha süratli, daha ölçeklenebilir ve oldukça daha enerji verimli hale getirmesi planlanıyor. Değişimin savunucuları, yükseltmenin ağın mahalli kriptosu ETH için enflasyonu denetim altında tutmaya destek olacağını da söylüyor.

Sadece Ethereum kanıtının sona ermesi, şüphesiz, bir gelir deposu olarak madencilik ödüllerine güvenen ağ madencileri üstünde negatif bir etkiye haiz olacaktır.

Bu ayın başlarında, Çinli kripto madencisi Chandler Guo, yükseltmeden sonrasında mahsur kalabilecek madencilere yardım etmek amacıyla yükseltmeye direnmek ve Ethereum’un iş kanıtı sürümünü canlı tutmak istediğini deklare etti.

Hard fork olarak adlandırılan şeyle ilerlemeyi planlıyor: ağ üstünde çalışanlar artık en iyi yol üstünde anlaşamadıklarında ve bu yüzden yeni bir kripto para birimi ile ayrı yollara gittiklerinde.

Bu durumda ağ ETHPoW olarak bilinecek ve yeni kripto para ETHW olacaktır. Bununla beraber, Ethereum geliştiricileri, bu şekilde bir girişimin mühim bir geliştirici ve pazar desteği kazanacağı mevzusunda şüpheci olmaya devam ediyor. Sadece büyük piyasa oyuncuları o zamandan beri buna açık olacaklarının sinyallerini verdi.

Şimdiye kadar, Justin Sun’ın Poloniex’i ve Huobi şeklinde büyük borsalar, tokeni listeleyerek çatalı destekleyeceklerini söylediler. BitMEX Pazartesi günü ETHW için bir vadeli işlem sözleşmesi başlatacağını söylemiş oldu.

Ayrıca, ikinci en büyük stablecoin USDC’nin arkasındaki şirket olan Circle, yalnızca ETH 2.0’ı destekleyeceğini söylemiş oldu.

En büyük stablecoin sağlayıcısı Tether, birleşmeyi destekleyeceğini açıkça duyurdu ve “POS’a geçişin ekosistemde kafa karışıklığına ve zarara niçin olacak şekilde silaha dönüştürülmemesinin mühim bulunduğunu” da sözlerine ekledi.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir