Binance, Kazakistan’da etkinlik göstermek için prensipte onay aldı

Astana Finansal Hizmetler Otoritesi yada Kazakistan’da bağımsız bir finansal düzenleyici olan AFSA, ülkede etkinlik göstermesi için büyük kripto para borsası Binance’e lisans verme yolunda bir adım attı.

AFSA Pazartesi günü yapmış olduğu açıklamada, dijital varlık alım satım tesisi olarak etkinlik gösteren ve başkent Nur-Sultan’daki bir finans merkezi olan Astana Internasyonal Finans Merkezi’nde gizleme hizmetleri sunan Binance’e prensipte onay verdiğini söylemiş oldu. Pazartesi günkü bir blog gönderisinde Binance, kripto borsasının “zamanı ulaşınca” yapmasını beklediği onay için müracaat sürecini tamamlaması icap ettiğini söylemiş oldu.

AFSA CEO’su Nurkhat Kushimov’a bakılırsa, Binance’e Kazakistan’da etkinlik göstermek için bir lisans verme yönündeki hareket, “mahalli ve bölgesel olarak canlı bir dijital varlık endüstrisi ekosisteminin” gelişmesine yol açabilir. Binance kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao yada CZ, borsanın küresel olarak “güvenli ve iyi düzenlenmiş bir ortamda” ürün ve hizmetler sunarak “uyum öncelikli” bir yaklaşımı hedeflediğini ekledi.

#Binance, Kazakistan’daki Astana Finansal Hizmetler Otoritesinden (AFSA) İlke İçi Onay aldı https://t.co/w5ERAagSCN

— CZ Binance (@cz_binance) 15 Ağustos 2022

Mayıs ayında CZ, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kassym-Jomart Tokayev ile bir araya geldi ve ülkedeki “sanal varlık piyasası gelişimini” desteklemeyi amaçlayan bir mutabakat zaptı imzaladı. Tavsiye edilen çerçeve kapsamında Binance, Kazakistan’a kripto para birimleri için yasal yönergeler ve düzenleyici politikalar geliştirmede destek olacak.

İlgili: Kazakistan kripto borsalarının banka hesapları açmasına izin verecek

ABD Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Kanada, Japonya ve Tayland da dahil olmak suretiyle birçok ülkedeki düzenleyiciler, 2021’de Binance’in kendi yetki alanlarındaki operasyonlarını çökerterek, potansiyel yatırımcılara uyarılarda bulunmuş oldu ve bazı durumlarda, borsanın uygunsuz şekilde iş yürüttüğünü iddia etti. lisanslama Sadece, 2022’de Binance, Fransa, Bahreyn, İspanya ve Dubai’de etkinlik göstermek için düzenleyici onay aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir