Binance, KuCoin ve OKX CEO’ları Solana FUD fırtınası ortasında esnek güvenlik

Solana’nın (SOL) 3 Ağustos’ta bir saldırıya yenik düşmüş olduğu manşetlere çıkmasıyla, Binance’den Changpeng “CZ” Zhao, KuCoin’den Johnny Lyu ve OKX’ten Jay Hao da dahil olmak suretiyle önde gelen kripto CEO’ları, SOL yatırımcılarına varlıklarını kendi borsalarına taşımalarını tavsiye etti. acil bir güvenlik önlemi.

Oldukca sayıda blok zinciri yatırımcısı ve kripto yatırımcısı, saldırganın Phantom ve Slope cüzdanlarından mahalli SOL jetonlarını ve USD Coin (USDC) şeklinde Solana uyumlu SPL jetonlarını çalmasına müsaade eden yaygın bir hususi anahtar uzlaşmasını işaretledi. Sadece, Solana ve Phantom da dahil olmak suretiyle tüm taraflar hatalarını reddettikleri için saldırının temel sebebi bir sır olarak kalıyor. Phantom’un mevzuyla ilgili resmi duruşu Cointelegraph ile paylaşıldı:

“Solana ekosisteminde bildirilen bir güvenlik açığının temeline inmek için öteki ekiplerle yakın bir halde çalışıyoruz. Şu anda ekip bunun Phantom’a özgü bir problem olduğuna inanmıyor.”

Devam eden Solana fiyaskosu soruşturmalarına paralel olarak CZ, yatırımcıları 7000’den fazla cüzdandan SOL ve USDC’deki fonları boşaltan “Solana’da etken bir güvenlik vakası” mevzusunda uyardı. Hacklenmemiş yatırımcılara tavsiyesi, varlıklarını soğuk bir cüzdan yada Binance’e aktarmaktı.

Solana’da etken bir güvenlik vakası var. Birçok (7000+ ve giderek artan) cüzdanda SOL ve USDC bitmiştir. Hemen hemen kök nedenini bilmiyorum. Bir ihtimal uygulamalara verilen izinler. Düzeltme için fonları soğuk bir cüzdana yada @Binance şeklinde CEX’e gönderin. https://t.co/nQrBXAgCbf

— CZ Binance (@cz_binance) 3 Ağustos 2022

Lyu, tüm SOL varlıklarının saldırıdan etkilenmediğini doğrulayarak KuCoin kullanıcılarına benzer bir güvence verdi; söylediği şeklinde:

Solana ekibiyle yakın temas halindeyiz ve talep edilmiş olduğu şeklinde şüpheli adresleri engelledik.”

Sadece Hao, yatırımcılara kendilerini saldırıdan korumak için varlıklarını OKX’e taşımalarını tavsiye ederken CZ’nin tavsiyesini yineledi.

Büyük bir #Solana saldırısının 7.500’den fazla sıcak cüzdanı boşalttığına dair raporlar var.

Kendinizi bu saldırıdan korumak için paranızı bir donanım cüzdanına yada #OKX şeklinde güvenilir bir borsaya taşımanız tavsiye edilebilir.

Orada güvende kalınca.

— jay_star.okx ⚛️ OKX CEO’su (@star_okx) 3 Ağustos 2022

Bilgisayar korsanının potansiyelinin ve erişiminin arkasındaki belirsizlik göz önüne alındığında, Bybit şeklinde öteki kripto borsaları, Solana blok zincirindeki tüm mevduatları ve varlıkların geri çekilmesini proaktif olarak askıya aldı.

İlgili: Hacker, fena niyetli teklifin geçmesinin peşinden Audius’tan 1.08 milyon dolar boşalttı

Fena niyetli bir yönetim önerisini geçen bir hack, 6,1 milyon dolar değerinde token transferiyle sonuçlandı ve hacker 1 milyon dolar kazanmıştır.

Her insana merhaba – ekibimiz, topluluk hazinesinden AUDIO belirteçlerinin yetkisiz transferine ilişkin raporlardan haberdardır. Etken olarak araştırıyoruz ve daha fazlasını öğrenir öğrenmez size geri bildirimde bulunacağız.

Cevap ekibimize yardım etmek isterseniz, lütfen bizlere ulaşın.

— Audius (@AudiusProject) 24 Temmuz 2022

Cointelegraph’a konuşan Audius’un kurucu ortağı ve CEO’su Roneil Rumburg, fena niyetli teklifin geçmesine topluluktan hiçbir üyenin dahil olmadığını deklare etti:

“Bu bir istismardı – herhangi bir meşru yoldan teklif edilen yada geçen bir teklif değil – hücum için giriş noktası olarak yönetim sistemini kullanıyordu.”

Blockchain araştırmacısı Peckshield ondan sonra Audius’un depolama düzeni tutarsızlıklarındaki hatayı daralttı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir