Binance, KyberSwap hack şüphelilerini tespit ediyor, kolluk kuvvetlerini içeriyor

Merkezi olmayan kripto borsası KyberSwap’ta 265.000 dolarlık bir hack’in araştırılmasına destek olan kripto borsası Binance, saldırıdan görevli görünen iki şüpheliyi daralttı.

1 Eylül’de Kyber Network, saldırganın KyberSwap’tan 265.000 $ değerinde kullanıcı fonu elde etmesine müsaade eden bir ön uç istismarına yenildi. Soruşturmalar sürerken KyberSwap, durumu düzeltmek için bilgisayar korsanına ortalama 40.000 ABD Doları tutarında %10 ödül teklif etti.

Paralel olarak, bağımsız bir soruşturmaya dayanan Binance güvenlik ekibi, sanal soygunu düzenlemekten görevli olabilecek iki şüpheli belirledi. Binance CEO’su Changpeng ‘CZ’ Zhao, istihbaratın Kyber ekibine gönderildiğini doğruladı.

#Binance güvenlik ekibi, dün meydana gelen KyberSwap hack’i için iki şüpheli belirledi. İstihbaratı Kyber ekibine sağladık ve LE (kolluk kuvvetleri) ile koordinasyon halindeyiz.

#SAFU kal. https://t.co/tbQBGaGTNG

— CZ Binance (@cz_binance) 3 Eylül 2022

Binance ek olarak, her iki taraftan da bilgisayar korsanlarını köşeye sıkıştırmaya devam eden çabalar sebebiyle kolluk güçleriyle koordinasyona başladı.

Tecim hacmi açısından en büyük kripto borsası olan Binance’in öteki ekosistemlerden yatırımcılara yardım etme mevzusundaki proaktif ve fedakâr çabası, topluluk üyelerinden birinin belirttiği şeklinde:

“Binance şimdi kripto alanında bir ağabey rolünü oynuyor. Binance, platformunu güvence altına almanın ötesine geçerek tüm kripto ekosistemini güvence altına aldı.”

Binance’in soruşturması doğrulanırsa KyberSwap yatırımcıları, topluluk tarafınca yürütülen ender bir hack itfasına şahit olabilir.

İlgili: Binance, kolluk kuvvetleri talebi sebebiyle 1 milyon dolarlık kurumsal hesabı dondurdu

CZ kısa süre ilkin Binance’in Çin merkezli bir “suçlu varlık” olduğuna dair söylentilere ve yanlış söylentilere misilleme yapmış oldu. [belongs] Çin hükümetinin cebinde.”

Çinli girişimcilere ve meslektaşlarına uzun süredir devam eden bağlarını açıklarken şunları ekledi:

“Binance’ın bugün karşılaşmış olduğu en büyük güçlük, bizim (ve öteki tüm offshore borsalarının) Çin’de bir kabahat örgütü olarak atanmış olmamızdır. Hem de batıdaki muhalefetimiz de bizi bir ‘Çinli şirket’ olarak resmetmek için geri adım atıyor.”

CZ, Binance’in Çin’de hiçbir süre yasal olarak şirketleşmediğini ve kültürel olarak da hiçbir süre bir Çinli şirket şeklinde çalışmadığını doğruladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir