Binance, merkezi olmayan KYC cüzdanları sunmak için Soulbound Tokens kullanıyor

Binance, borsa için KYC gereksinimlerine merkezi olmayan bir çözüm olarak BNB Zincirinde bir Soulbound Token olan BAB’yi piyasaya sürdü. Soulbound Jetonlar, cüzdanlar içinde aktarılamayan NFT’lerdir.

NFT’nin takas edilememesi, blok zincirindeki cüzdan sahibini tanımlamak için kullanılmasına izin verir. NFT’ye bağlı veriler, bir dApp yada akıllı sözleşme ile etkileşim benzer biçimde cüzdan tarafınca kaydedilen eylemleri belirlemek için kullanılabilir.

Token, Binance Account Bound (BAB) tokeni olarak adlandırılacak ve “cüzdan sahibinin Binance’deki doğrulanmış kullanıcı durumunu onaylayacak ve ek olarak üçüncü taraf protokolleri tarafınca da kullanılabilecek.” BAB’nin sahipliği, Soulbound Token yada daha geleneksel yollarla bir KYC kontrolünü tamamlayıp tamamlamamayı seçebilecek Binance müşterileri için isteğe bağlı olacaktır.

Bir BAB tokeninin mülkiyeti, başlangıçta, bir cüzdan sahibinin Binance KYC kontrolünü geçtiğini, token içinde ek kullanıcı verisi bulunmadığını gösterecektir. Bununla beraber, gelecekte “Binance, ek işlevsellik ve kullanım durumları ile başka türde BAB belirteçleri yayınlayabilir”.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, BAB’nin piyasaya sürülmesiyle ilgili olarak şunları söylemiş oldu:

“Soulbound Tokens, web3 kimlik bilgilerinin Merkezi Olmayan Bir Toplumda emek harcama biçiminde mühim bir rol oynayacak… BAB belirteci için oldukca sayıda kullanım örneği öngörüyoruz ve merkezi olmayan toplumun bu devrimci vizyonunu geliştirmek için toplulukla etken olarak ortaklaşa iş yapacağız.”

BAB tokeni, piyasaya sürülen ilk Souldbound Token değil, sadece BNB Zincirinde ilk. Phala Network, Haziran ayında, özellikleri belirli oyun içi avatarlara bağlayan Soulbound Tokens’ı piyasaya sürdüğünü duyurdu. Idexo ek olarak kısa sürede web3 SDK’sı içinde Soulbound Tokens desteğini duyurdu ve geliştiricilerin “bir tek 1 satır kodla” projelere jeton eklemesine izin verdi.

NFT alanı, bu ayı piyasası esnasında yenilik ve ileri ivme ile canlı bir alan. Değişmez teknoloji için gerçek kıymet önerisini bulma ihtiyacı, NFT topluluğunun ön saflarında içeriyor ve ‘destek’ bu alandaki son olarak moda kelime.

Soulbound Tokens, blockchain endüstrisinde NFT’lerin temel bir yararını sergileyecek mi? Binance, teknolojiyi KYC’deki iş modeli için temel bir düzenleyici gereksinime yerleştirdiği için kesinlikle bir yere haiz olduklarına inanıyor.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir