Binance USDC Desteğini Çekiyor, Birkaç Stabil Parayı BUSD’ye Dönüştürüyor

Hacimce dünyanın en büyük kripto para borsası Binance bugün USDC, USDP ve TUSD stabilcoinlerinin mevcut ve yeni mevduatlarını kendi mahalli BUSD’sine otomatikman dönüştürmeye başlayacağını ve üç rakip stabilcoini etkin bir halde listeden çıkaracağını duyurdu.

Şirket, hareketin kullanıcılar için likiditeyi ve ana para verimliliğini artıracağını söylüyor.

CoinMarketCap’e nazaran, stabilcoinler içinde USDC, 51 milyar dolarlık piyasa değeriyle ikinci en büyük. Binance’in BUSD stablecoin’i, USDC’nin yarısından daha azca olan 19 milyar dolarlık piyasa değeriyle uzak bir üçüncü sırada içeriyor. Bu hareket, Binance’in 28 milyon kullanıcısı için USDC’nin (ve USDP ve TUSD’nin) direkt nezaretini etkin bir halde ortadan kaldırır.

Binance, değişikliği açıklayan bir destek gönderisinde, “Bu, kullananların para çekme seçimini etkilemeyecek: kullanıcılar USDC, USDP ve TUSD cinsinden BUSD cinsinden hesap bakiyelerine 1:1 oranında para çekebilecekler” dedi. , değişikliğin 29 Eylül’de yürürlüğe gireceğini de sözlerine ekledi.

Borsa, kullananların hesaplarında dönüştürülen bakiyeyi 24 saat içinde görebileceklerini ve manuel dönüşüm için minimum tutarın 1 USDC, USDP yada TUSD bulunduğunu da sözlerine ekledi. Daha düşük bakiyeli hesaplar otomatikman BUSD’ye dönüştürülür.

Binance, otomatik dönüşüm için uygun olan stabilcoinlerin listesini değiştirebileceğini söylemiş oldu.

Binance’in sonucuna ilişkin haberler bazı şüphelerle karşılandı ve hareketin rakip stabilcoinleri Binance’in kendikine dönüştürdüğü açıklandı.

“Kripto tekeli 101, Binance, $USDC’yi 25 Eylül’e kadar BUSD’lerini zorlamak için takas edilebilir bir varlık olarak kaldıracak.” Twitter’da @BloodgoodBTC yazdı. “Binance, Google’ın 10 yıl ilkin yapmış olduğu benzer biçimde rakipleri siliyor.”

Kripto tekeli 101

Binance, $USDC’yi 25 Eylül’e kadar BUSD’yi zorlamak için alınıp satılabilir bir varlık olarak kaldıracak.

Bankster bağlantıları mühim olduğundan eski Brezilya Merkez Bankası Başkanı’nı da danışman olarak tuttular. Düzenlemeler için.

Binance, Google’ın 10 yıl ilkin yapmış olduğu benzer biçimde rakipleri siliyor.

— Bloodgood (@bloodgoodBTC) 5 Eylül 2022

Şirket tarafınca duyurulan ek değişimler içinde spot tecim, vadeli işlemler ve marj kredileri dahil USDC, USDP ve TUSD ürünlerine yönelik desteğin kaldırılması içeriyor.

En büyük stablecoin olan Tether (USDT), 67 milyar dolarlık bir piyasa değerine haiz ve Binance’de erişilebilir olmaya devam edecek.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir