Binance ve Mastercard, Arjantin’de Bitcoin Ödül Kartını Başlattı

Binance ve Mastercard, Arjantin’de, mahalli para biriminin dünyanın en yüksek enflasyon seviyelerinden birine maruz kalmış olduğu bir ülkede insanların günlük mallarda kripto harcamalarına destek olmak için ön ödemeli bir ödül kartı başlattı.

Hacim olarak dünyanın en büyük kripto borsası Binance tarafınca Perşembe günü meydana getirilen açıklamaya bakılırsa, kart kullananların Bitcoin ve öteki kripto para birimleri ile bir şeyler satın almasına ve satmaca ödemesine izin verecek.

Binance’in duyurusu, ön ödemeli kartın, kullananların uygulamasında tuttukları kriptoyu satış noktasında gerçek zamanlı olarak fiat para birimine (ABD doları yada Arjantin peso) dönüştüreceğini ekledi. Kullanıcılar ek olarak %8’e varan kripto para iadesi ödülleri alabilecekler.

#Binance, Arjantin’de yeni bir ön ödemeli kart başlatmak için @Mastercard ile iş birliği yaparak bölgeye kripto ödemeleri getiriyor 🇦🇷

Kullanıcılar şunların keyfini çıkarabilir:
🔸 Kriptoda alışveriş yapma (#BTC, #BNB ve daha fazlası)
🔸 %8’e varan kripto para iadesi
🔸 ATM’den para çekme işlemlerinde sıfır ücret

— Binance (@binance) 4 Ağustos 2022

Binance Latin ABD genel müdürü Maximiliano Hinz duyuruda, “Binance Card’ın daha geniş kripto kullanımını ve küresel kabulü teşvik etmede mühim bir adım olduğuna inanıyoruz ve artık Arjantin’deki kullanıcılar için mevcut” dedi.

Arjantin, şu anda beta modunda olan ve gelecek haftalarda geniş çapta satışa sunulacak olan karta Latin ABD’da haiz olan ilk ülke olacak. Duyuru, kullanıcılardan ATM’den para çekme işlemlerinde de ücret alınmayacaklarını ekledi.

Kripto Arjantin’de çekiş kazanıyor: Blockchain çözümleme şirketi Chainalysis geçen yıl ülkeyi dünya genelinde en iyi 10 kripto benimseyen içinde sıraladı.

Ve Bitcoin popüler olan tek dijital varlık değil. ABD doları benzer biçimde fiat para birimlerine sabitlenmiş kripto para birimleri olan stabilcoinler de bir kullanım alanı buluyor. Daha geçen hafta, Arjantin futbol ekibi Banfield, Brezilya kulübü Sao Paulo’dan bir oyuncu için ödeme olarak, piyasa değerine bakılırsa ikinci en büyük durağan(durgun) para olan USDC’de 6 milyon dolar aldı.

Arjantin hükümeti, peso kıymet kaybetmiş olduğu için ana para kaçışından kaygı ediyor, bu yüzden geçen ay kripto odaklı yeni önlemler getirdi: merkez bankası, son 90 gün içinde peso ile Bitcoin yada başka herhangi bir dijital varlık satın alanların bunu yapamayacağını söylemiş oldu. tek özgür döviz piyasasına girmek ve resmi kur üstünden ABD doları satın almak.

Binance’in yeni banka kartı, kripto tüccarlarının bu yeni önlemleri aşmasına destek olabilir. Arjantin’deki bir kripto tüccarı, kuramsal olarak, Binance hesabını USDC yada USDT stabilcoinleri biçiminde ABD doları eşdeğerlerine erişmek ve bu fonları kartla harcamak için kullanabilir – üstelik bir banka hesabına yada yetkiliye erişime gerek kalmadan. Borsa.

Arjantin şu anda dünyanın en fena enflasyon oranlarından birine haiz – şu anda %64. Bu, Arjantinliler için günlük yaşamı zorlaştırıyor; Bir çok insan ABD doları kullandığından ve biri resmi diğeri karaborsa olmak suretiyle iki döviz kuru olduğundan harcamalar karmaşıklaşabilir. Bazıları için kripto daha iyi bir bahis olabilir.

Binance’in aslına bakarsanız bir kripto Visa banka kartı var: geçen yıl piyasaya sürdü ve Binance kullanıcılarının kripto para varlıklarını satış noktasında fiat’a dönüştürmelerine izin veriyor.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir