Binance ve Mastercard, Arjantin’de ön ödemeli kripto kartlarını piyasaya sürecek

Büyük kripto borsası Binance, Arjantin sakinleri için ön ödemeli bir kart başlatmak için Mastercard ile ortaklık kurdu.

Perşembe günü yapmış olduğu duyuruda Binance, kartın Arjantin’deki müşterilerinin satın alma yapmak için Bitcoin (BTC), BNB ve öteki kripto para birimlerini kullanmalarının yanı sıra Mastercard’ın kabul edilmiş olduğu her yerde ATM’den para çekmelerine izin vereceğini söylemiş oldu – dünya genelinde ve çevrimiçi olarak ortalama 90 milyon tüccar. Arjantinli kart sahipleri ek olarak belirli satın alımlardan kripto para biriminde %8’e kadar geri kazanabilirler.

Binance’e nazaran, “gelecek haftalarda yaygın olarak kullanıma sunulması” beklenen kartın piyasaya sürülmesi, firmanın kriptonun küresel olarak benimsenmesini ilerletme çabalarının bir parçasıydı. Arjantin sakinleri bölgede kartlara erişen ilk kişiler olacak, sadece kripto borsası Nisan ayında Ukrayna’daki Binance kullanıcıları ve 2020’de Avrupa Ekonomik Alanı için benzer bir girişim duyurdu.

Binance Latin ABD genel müdürü Maximiliano Hinz, “Ödemeler, kripto için ilk ve en belirgin kullanım örneklerinden biri, sadece benimsemenin büyümesi için oldukça fazla alan var” dedi. “Binance Card’ı kullanarak tüccarlar fiat almaya devam ediyor ve kullanıcılar seçtikleri kripto para biriminde ödeme yapıyor.”

Yoğun gün. #Binance ve Mastercardhttps://t.co/bGasmirwxD

— CZ Binance (@cz_binance) 4 Ağustos 2022

Kart, Arjantinlilerin geçerli bir ulusal kimlik kartına yada nacional de identidad belgesine haiz olmasını gerektirir. Mahalli kripto borsaları tarafınca verilen kredi kartları için de benzer gereksinimler mevcuttur. 2021’de Lemon Card, Visa’nın Arjantinli kullanıcılar için BTC’de %2’lik geri ödeme sunan bir kartı piyasaya sürerken Buenbit ve Belo, sırasıyla ön ödemeli bir kart ve bir kripto ödül kartı çıkarmak için Mastercard ile ortaklık kurdu.

İlgili: Arjantin, vergi kusurlarıyla bağlantılı kripto cüzdan ele geçirmeleri gerçekleştiriyor

Son piyasa düşüşüne karşın, raporlar birçok Arjantinlinin hala kriptoya dönebileceğini gösteriyor. Nisan ayındaki bir ABD Pazar İstihbarat raporuna nazaran, araştırmacılar “Arjantin’deki kripto penetrasyonunun Peru ve Meksika’nın kabaca iki katına nazaran %12’ye ulaştığını buldular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir